Mis toimub äripartneri rahakotis? Raport annab selge ülevaate võlgadest ja kohustustest

Minisarja viies osa

Storybooki raport annab hea ülevaate sellest, mis toimub ettevõtete rahakotis tegelikult.Foto: Shutterstock

Äri tehes on ülioluline kaitsta oma vara ja olla kindel, et koostööpartnerid on usaldusväärsed. Üheks võimaluseks on kasutada Storybooki raporteid, kust leiab äripartnerite kohta nii mõndagi kasulikku. Sarja viiendas osas keskendume kohustustele ja võlgadele. 

Storybooki ettevõtte kohustuste ja maksuvõlgnevuste raport aitab ettevõtjal hinnata potentsiaalse partneri finantsolukorda ja võimalikke riske. Seal on antud üksikasjalik ülevaade vaba krediidilimiidi suurusest ning soovitatavast maksetähtajast, saab teavet eesootavate kohtuistungite aegadest ja kohtulahenditest, kohtutäiturite määrustest ja tarbijakaitse otsustest – kõik see võimaldab enne koostöö alustamist hinnata võimalikke riske ning teha informeeritud otsuseid.

Maksejõulisus selge numbrina

Storybooki raporti oluline komponent on ettevõtte krediidiskoor. See koondab ettevõtte taustainfo ühte numbrisse ning hindab firma maksejõulisust ja rahade laekumise tõenäosust järgneva 12 kuu jooksul. Täpsusega 99,5% tagab see, et krediidikõlblikkusele hinnangu andmine on kiire ja mugav. 

Krediidiskoori ajalugu ulatub Eesti Vabariigi algusesse ning aitab veelgi mugavamalt ja kiiremini anda hinnangut ettevõtte krediidikõlblikkusele. Lisaks pakub raport riskiklassi ja soovitusi, et ettevõtjal oleks kergem hinnata partneri finantsstabiilsust.

Mida näitab kohustuste raport 

Kohustuste raportist saab ülevaate kehtivate võlgade, viimase kvartali käibe ja maksete kohta. Seal on välja toodud, kas ettevõte täidab oma aruandluskohustusi õigeaegselt ning saab ka teavet juhatuse liikme, ettevõttele kuuluvate kinnistute ja hüpoteekide osas. 

Visuaalne ülevaade finantsolukorrast

Raport sisaldab graafikuid, mis annavad visuaalse ülevaate ettevõtte võlgade ja maksegraafikute ajaloost, võlgade jaotusest liigiti ning sissetulekutest ja väljaminekutest kvartaalselt. Graafikutes on eraldi välja toodud võlanõuete ja maksegraafikute ajalugu ühe, kuue ja 12 kuu ning viie aasta lõikes. Lisaks on olemas võlgade jaotus liigiti, kus on näha, kes olid võlgnevuse ajal juhatuse liikmed. Eraldi graafik on sissetulekute ja väljaminekute kohta nii ühe kui viie aasta lõikes. 

Leia üles kohtutoimingud ja ettekirjutused 

Loomulikult ei puudu Storybooki raportist teave kohtutäiturite täitemenetluste, maksekäskude, kohtumääruste ja tarbijakaitse otsuste kohta. See annab hea ülevaate ettevõtte õiguslikest kohustustest ja võimalikest probleemidest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.