Usalda äripartnerit, aga kontrolli teda riskipõhiselt!  Põnev raport näitab äripartnerite kohta ära, kes on otsustaja ja tegelik kasusaaja

Minisarja esimene osa

Põnevate raportite abil on võimalik saada aimu ettevõtte käikäigu ja tegelike otsustajate kohta.Foto: Shutterstock

Äri tehes on  ülioluline kaitsta oma vara ja olla kindel, et koostööpartnerid on usaldusväärsed. Üheks võimaluseks on kasutada Storybooki raporteid, kust leiab äripartnerite kohta nii mõndagi kasulikku. Sarja esimeses osas keskendume otsustajatele ja tegelikele kasusaajatele. 

Ettevõtete ja isikute raportite kasutamine äritehingute eel on äärmiselt oluline, sest see annab võimaluse saada selge ülevaade potentsiaalse koostööpartneri rahaasjadest. Nii välditakse oluliste krediidiriskide võtmist ning tagatakse kliendiportfelli maksevõimelisus. Üheks võimsaks ja usaldusväärseks vahendiks on Storybooki poolt pakutavad interaktiivsed raportid, kust leiab andmeid, mis ulatuvad tagasi 1992. aastasse.

Kasusaajad ja nende netovarade väärtused 

Ettevõtte tausta kontrollimisel on oluline saada teavet selle kohta, kes on ettevõtte kasusaajad ja millised on nende netovarade väärtused. Storybooki raportid annavad selge ülevaate ettevõttega seotud isikutest ja nende finantsolukorrast.

See raport annab põhjaliku ülevaate ettevõtte esindajatest, nõukogu liikmetest ja teistes rollides esindajatest ning endistest juhatuse liikmetest. 

Storybooki raportitest saab teada, milline on nende roll ettevõttes, ning ülevaate nende taustast, mainest, tegelikest kasusaajatest ja nende varade väärtustest. 

Äriinfo portaale Storybook ja Inforegister haldava Kreedix Grupi juht Marie Rosin selgitab, et Storybook / Inforegister näitab kasusaajaid ka siis, kui Äriregistris neid määratud ei ole. “Kasusaajad saadakse läbi ettevõtete lõimede vastavalt osakule ja varade väärtused vastavalt osaluse protsendile,” selgitab ta. 

Otsustajate raportid

Otsustajate raportis on näiteks üldnäitajad, mis annavad ülevaate peamisest otsustajast, kellel on suurim maineskoor. See on oluline info just äripartneri hindamisel. Lisaks saab sealt hea koondülevaate juhatuse liikmete EV prognoosikäivete kohta ja ära on toodud ka liikmelisus teistes ühingutes. Loomulikult ei puudu raportist ka mõjukamate äripartnerite nimekiri. 

Esindajate raport

Esindajate raportid hõlmavad kehtivate ja kehtetute juhatuse liikmete, nende reitingute, jälgijate ja esindusõiguse ajaloo graafiku teavet. Lisaks on nähtav äriseoste ja ühinemiste võrgustik, mis võib mõjutada ettevõtte usaldusväärsust. Põneva graafikuna on ära toodud ka esindusõiguse ajalugu. 

Omanikud ja sidusettevõtted

Omanike ja sidusettevõtete raportid annavad ülevaate kehtivatest ja kehtetutest omanikest, nende osalustest ning tütar- ja sidusettevõtetest, mis võimaldab hinnata ettevõtte omandisuhteid. Lisaks on seal ära toodud muud ettevõttega seotud isikud, nagu näiteks nõukogu liikmed või audiitorid. 

Tegelikud kasusaajad

Raportites on ära toodud ka andmed tegelike kasusaajate varade netoväärtuse, ettevõtete väärtuse tulumeetodist ja osaluste kohta erinevates ettevõtetes. Olulisel kohal on ülevaade varade mahust. 

Storybooki interaktiivsed raportid põhinevad masinõppel toimivatel analüütilistel mudelitel, mis võimaldavad nii müügivõimaluste suurendamist kui ka krediidiriskide ennetamist. Ajalooliste andmete põhjal loodud prognoosid ja finantsnäitajad annavad ettevõtetele väärtusliku tööriista tulevikuplaanide tegemiseks ning aitavad vältida riskantseid äritehinguid.

Storybooki raportid on väärtuslik abimees just ettevõtete tausta kontrollimisel, kuna need annavad tervikliku ülevaate potentsiaalsetest koostööpartneritest ja aitavad vältida võimalikke riske. Raportite interaktiivne olemus ja kasutajasõbralikkus muudavad need hindamatuks vahendiks ettevõtetele, kes soovivad tagada oma kliendiportfelli maksevõimelisust ning optimeerida äritegevust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.