CVKeskus.ee

Kolm Eesti idufirmat, kuhu on karvased sõbrad enam kui oodatud

Ametlikult koerad Pipedrive’i ridades siiski ei tööta, kuid nad on oodatud sõbrad, kes pakuvad kahejalgsetele tööpäeva keskel nii rõõmu kui vaheldust. Teiste seas ka Pipedrive'i ürituste juhi Heleri Hanko 12-aastane teraapiakoer Steffi.Foto: Toni Läänsalu  

Kontoritöö võib tahes-tahtmata muutuda pika aja peale igavaks ja üksluiseks. Halli päeva teevad kordades rõõmsamaks aga karvased sõbrad. Eesti suurim tööportaal CVKeskus.ee rääkis kolme Eesti idufirmaga, kus on pehmed ja karvased sõbrad enam kui oodatud. 

“Kuna üks meie väärtustest on hoolivus ning me soovime, et meie inimestel oleks tööl muretu ja mõnus olla, siis oma lemmikute kaasa võtmine on selleks üks hea viis,” sõnab Helmese kontoriassistent Grethe-Helena Rüga. 

Ka Bolti ja Pipedrive’i töötajad armastavad koeri ning seda on näha ka ettevõtte kontorites. Näiteks Pipedrive’i erinevatel töökorrustel on loomadele mõeldud pesasd, mänguasjad ja veekausid. 

Teraapiakoer Steffi 

Pipedrive’i ürituste juht Heleri Hanko räägib, et ettevõtte töötajaskond on aastatega hoogsalt kasvanud ja nii on näha ka üha rohkem lemmikloomi, kes koos omanikuga kontoriseinte vahel aega veedavad. Ametlikult koerad Pipedrive’i ridades siiski ei tööta, kuid nad on oodatud sõbrad, kes pakuvad kahejalgsetele tööpäeva keskel nii rõõmu kui vaheldust. “Teiste seas ka Steffi, minu 12-aastane musta värvi labrador,” viitab Hanko. 

Ta meenutab, et tuli Pipedrive’i tööle peaaegu viis aastat tagasi ja küsis juba teisel sisseelamisprogrammi päeval, kas võib kontorisse oma koera kaasa võtta. Steffi on nimelt koolitatud ja litsentseeritud teraapiakoer ja kuna Hanko ja Steffi pidid just sel päeval minema tegema lugemiskoera tööd, siis aja kokkuhoiu nimel saigi Steffi kontorisse kaasa võetud. 

“Ka hiljem olen tööpäevast pisut aega näpistanud ja Steffiga teraapiakoera tööd tegemas käinud – Pipedrive on selle eest tänutäheks saanud ka Abi- ja Teraapiakoerte Ühingult tänukirja,” märgib Hanko. 

Esimesest hetkest alates mõjus Steffi inimestele väga hästi ja nii saigi temast kontorikoer, kes hakkas inimeste rõõmuks samuti tööl käima. Mingist hetkest sai temast lausa vaatamisväärsus ja kolleegid said aru, et kui austada koera vajadusi ja tema eest kontoris hoolitseda, siis pakub loom väga palju ka vastu. See julgustas teisigi kolleege oma lemmikuid kontorisse kaasa võtma. Teraapiakoerana on Steffi tänaseks juba pensionile läinud, kuid kahejalgseid sõpru käib ta kontoris jätkuvalt rõõmustamas.

Arvesta kolleegidega

Ka Bolti kontorites on lemmikloomad alati teretulnud, kui nad käituvad hästi, on treenitud ja sõbralikud.

Bolti pressiesindaja Kristiin Jets räägib, et oma lemmikuga kontori külastamiseks peab esmalt broneerima aja koerte kalendris, sest ühes suletud ruumis võib viibida ainult üks koer. Lemmiku kaasavõtmisest peab informeerima ka oma lähedal istuvaid kolleege. Looma kontorisse võtmise puhul tuleb arvestada ennekõike kolleegidega ning erinevate allergiatega, mis kolleegidel esineda võivad.

Kehtestatud on ka reegel, et loomad ei ole lubatud kohvikusse, kööki ja koosolekuruumidesse. Kui kolleeg tahab alustada oma lemmiku kontorisse kaasa võtmist, soovitatakse esmalt teha proovipäevi, kus ühel päeval nädalas võetakse loom kaasa ning selles sõltuvalt saab otsustada, kas ta on kollektiivi oodatud või mitte. 

“Bolti peakontoris on meie üks sagedasemaid külalisi Bree, kes käib omanikuga kontoris kaasas praktiliselt iganädalaselt,” ütleb Jets. 

Bree on Bolti peakontori sagedane külaline.Foto: erakogu

Ka Pipedrive’i ürituste juht Heleri Hanko viitab, et Pipedrive’iski kehtib Pet Etiquette ehk lemmikloomaetikett. “Meie kontoritesse on oodatud koerad, kes on sõbralikud, nii inimeste kui ka teiste koertega seltsivad ja oskavad kontoris käituda,” sõnas ta.

Iga loomaomanik vastutab oma lemmiku eest ise ja kõige tähtsam on see, et nii koerad kui ka tiimiliikmed tunneks end kontoris võimalikult hästi. Töötajate heaolu tagamiseks on mõned kohad kontoris ka koertevabad. 

Foto: Helis Hämarsalu

Helmese kontoriassistent Grethe-Helena Rüga sõnul on Helmeses nõnda, et kõik hoolivad kõigist – ka loomadel peab olema tahe kontorisse tulla, siis nad on rõõmsad ja rahulikud, naudivad oma päeva ega sega kellelgi toimetusi. 

Rüga selgitab reegleid, öeldes, et kui kedagi miski häirib, antakse sellest julgelt teada ning seda eeldatakse ka teistelt. Ja mõistagi on loomadel oma vajadused, mille eest seisavad peremehed ise – näiteks ei lase loomi omavahel kontori peale hullama ja koristavad oma lemmikute järelt.

Uus tore komme on aga  pakkuda oma abi looma hoidmisel, kui on teada, et loomaomanikul on algamas koosolek.  

Kassid-koerad-sipelgad

Grethe-Helena Rüga toob välja, et Helmeses tähistatakse lausa ülemaailmset loomade päeva. “Oleme seejuures püüdnud ennast harida ja ka loomi aidata. Näiteks on meil olnud põnevaid loenguid, töötajad on saanud tuua varjupaikade jaoks tarvilikke vahendeid – trakse, rihmasid, koristustarbeid,” selgitas ta.

Rüga nentis, et tänavu pidi küll tähistamise koroona tõttu vahele jätma, aga see äge traditsioon jätkub kindlasti.

Helmese kontori karvapall.Foto: erakogu

Kui peamiselt on Helmese kontoris kassid ja koerad, siis ühe töötaja lemmikuks on hoopiski sipelgad. Nemad elasid tal vahepeal kontoris lauanurgal läbipaistvas nõus.

“Imevahva oli vaadata, kuidas nad seal omi asju toimetasid, ja neile toitu anda, kirjeldab Rüga ja lisab, et iga päev on neil kontoris vähemalt üks koer, sageli ka lausa kolm-neli. 

“Ma ei tea, kas see räägib midagi meie endi kohta, aga suure enamuse meie lemmikutest moodustavad corgid – väikesed, käbedad ja intelligentsed koerad,” sõnab Rüga. Paljud töötajatest on just koroona-ajal endale lemmikud soetanud ning neist palju rõõmu, seltsi ja innustust leidnud.

“Ka minu enda kuldne retriiver on koroona-aja laps ja veedab minuga tööpäeva sageli koos ka kontoris,” lisab Rüga. 

CVKeskus.ee on Eesti suurim tööportaal ja edukaim personaliotsingu ettevõte. Kõik uued tööpakkumised leiad siit.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.