Aasta tippkoolitaja: kuidas õpetada inimest teisi inimesi juhtima?

Tippkoolitaja Alar Ojastu räägib, miks on juhtimisel oluline keskenduda tugevustele mitte vigadele. „Me kipume märkama, mida meie alluvad ei tee, või tegemata jätavad, või võiksid paremini teha. Oluliselt raskem on näha, mis on juba hästi tehtud,“ räägib Ojastu.

Tema sõnul on üheks põhjuseks biloogia, kuna elusolendid on ohu äratundmisele häälestunud. „Meie aju on 2:1 negatiivsuse kasuks,“ märgib Ojastu. „Kui me aga ainult räägime negatiivsest, siis see tekitab lootusetu tunde ja aju läheb „võitle või põgene“ režiimi,“ märgib Ojastu. Tema sõnul on sedasi raske keeruliste küsimuste lahendamine, kuna kaob tegelik võime näha suurt pilti, kolleegi vajadusi, empaatiavõime jne.

„Hea juht peab inimest märkama ja teda peab huvitama inimese areng,“ ütleb Alar Ojastu. „Näiteks hea sporditreener peab suutma iga mängijaga täpselt nii nagu selle mängijaga on vaja rääkida. Hea juht peab olema tundlik erinevate inimeste natuuridele,“ tutvustab Ojastu.

Sellest, mis juhtimisel veel tähtis on, aga ka kuidas Ojastu aasta koolitajaks sai ning millest siis tema koolitustel ka tegelikult juttu tuleb, kuula LHV Podcastist!

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.