LHV blogi

Kas Eesti majanduskasv on lõputu või terendab juba lähitulevikus langusperiood?

Eesti majanduskasv oli möödunud aastal pea 4%, kuid mida tõotab 2019. aasta või isegi kaugem tulevik? Sellest rääkis LHV podcastis majandusanalüütik Kristo Aab.

Teatavasti on majandus tsükliline. Ajalugu on näidanud, et peale tõusuperioodi on varem või hiljem oodata langust, olgu see siis suur või väike. Ka 2019. aasta on alanud positiivsete näitajatega, näiteks on praegu korralik kasv tööstussektoris. Siiski, kui majandus peaks langema, peavad paljud inimesed hakkama kasutama sääste.

Aabi sõnul on eestlaste säästmismäär ehk osa sissetulekust, mis kõrvale pannakse, tegelikult eurooplaste seas päris kõrge, kuid kas eestlaste palgad on tõesti tõusnud või on see käsikäes hinnatõusuga ainult näiline?

Lisaks inimestele peavad muutustele mõtlema ka ettevõtete juhtkonnad. Ettevõtteid puudutab Aabi sõnul tänasel päeval suuresti maksupoliitika, kuid on veel üks oluline samm, mis paljudel Eesti ettevõtjatel veel ees seisab: tööstusettevõtetel tootmise automatiseerimine ja digitaliseerimine.

“See on oluline, sest kui me senimaani oleme kasvatanud majandust läbi mahu suurendamise, siis nüüd on aeg hakata mõtlema selle peale, et oma toodangu kvaliteeti ja ühe loodava ühiku lisandväärtust suurendada,” selgitab Aab. “Et me poleks enam sellise madala tootlikkusega allhanke maa.”

Sellest, mis Eesti majandust, ettevõtjaid ja töötajaid tulevikus veel täpsemalt ees ootab ja mõjutada võib, kuula uuest LHV podcastist!

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.