Mida pead teadma pangakaardiga seotud reisikindlustusest?

Foto: Egert Kamenik

Koroonaviiruse kiire levik on reisimaailmas parasjagu segadust tekitanud ning sellega seoses tasub teada ka osade LHV pangakaartidega kehtiva If Reisikindlustuse tagamaid.

Epideemiaga seostuvad olukorrad jagunevad kaheks. Võib juhtuda, et reisi sihtkohas või siis teel läbitavas piirkonnas on välja kuulutatud kriisiolukord. Selleks tarbeks hüvitabki If transpordi ja majutusega seonduvad lisakulud, et tagasipöördumine laabuks võimalikult kiiresti.

Reeglina on epideemiad reisikindlustuse all välistatud, ent If Kindlustus katab olukorrad, kus klientidel oleks võimalik ohutult koju tagasi pöörduda.

Kuidas aitavad olukorda parandada LHV kaardid?

Probleemide vältimiseks katab LHV koos If Kindlustusega olukorrad, kus kriisi ajal reisil viibivad kliendid kohe tagasi koju pöörduda saaks.

Reisikindlustus kehtib LHV privaatpanganduse- , platinum- ning kuldkaartidele ja hõlmab sealhulgas kindlustuskaitset nii kaardi omanikule kui ka temaga reisivatele pereliikmetele.

Reisikindlustus kehtib kuni 90 päeva ülemaailmselt toimuvatele reisidele ning kindlustussummad kehtivad iga isiku ja juhtumi kohta eraldi. Lisaks meditsiinimuredele katab näiteks LHV kaartidega kaasas olev reisikindlustus ka pagasikahju, rendiauto omavastutust ning reiside katkemist.

Mida teha, kui oled juba reisile asunud?

Kui reisile on mindud enne Välisministeeriumi ametlikku hoiatust konkreetse piirkonna või riigi osas, hüvitab kindlustus kahjud lepingus nimetatud kindlustusjuhtumite järgi. Kindlustuskaitse kehtib ka siis, kui välisriigis tekib vajadus meditsiinilise (sh koroonaviirusega seotud) abi järgi.

Välisministeeriumi hoiatuse järgselt reisile asumisel ei ole kindlustusel kohustust koroonaviirusega seotud meditsiiniabi kulusid katta, samuti ei hüvitata reisitõrke kulusid.

Paljud kliendid võivad end leida ka hoopis keerulisematest olukordadest, näiteks võidakse sattuda koroonaviiruse pärast välisriigis karantiini ning riigist välja ei lubata. Sellisel juhul kehtib jällegi Välisministeeriumi hoiatuse põhimõte: kui lahkuti enne hoiatust, kindlustuskaitse kehtib ning transpordi, haigestumise ja majutuse kulud hüvitatakse kuni reisitõrke kindlustussummani.

Pärast hoiatust kulusid enam ei kaeta

Teine situatsioon seisneb reisides, kuhu ei saa minna sealpuhkenud epideemia tõttu. Kui enne reisi algust on Välisministeerium ametliku hoiatuse andnud, ei kaeta sinnamineku puhul mitte ühtegi kulu.

Kui reis jääb ära epideemia tõttu, siis reisikindlustuse tingimuste järgi kahjusid ei hüvitata, ka siis kui sellega käib kaasas mõni täiendav põhjus.

Lennu-ja laevapiletite vahetamise või tagasimaksmise korral tulebki pöörduda just nimetatud firmade poole, et taotleda kasutamata jäänud teenuste eest raha tagastamist.

Kui reis pole veel alanud ja lennureis toimub hoolimata epideemia kiirest levikust ning kindlustusvõtja ei saa haiguse tõttu lennule minna, siis hüvitatakse kahjud vastavalt juhtumi asjaoludele, kindlustustingimustele ja lepingule.

Selle alla kuuluvad ootamatu haigestumine, kehavigastus või surm ning seda nii reisija kui ka tema kindlustatud kaaslase korral. Lisaks on hüvitatud ka kindlustatule lähedase inimese eluohtlik seisund, raske kehavigastus ning varalised ja ettenägematult tekkinud kahjud.

If Kindlustus soovitab reisiplaanide puhul kindlasti jälgida Välisministeeriumi soovitusi. Täpsema informatsiooni nimel tasub alati lisa uurida ka reisiteenuse pakkujate või transpordifirmade käest.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.