LHV blogi

Miks valivad investorid väärtpaberite jaoks just LHV panga?

Foto: Egert Kamenik

Väärtpaberitesse investeerimiseks pakuvad pangad spetsiaalseid kontosid ehk põhimõtteliselt teenust, läbi mille on võimalik Balti või maailma börsil aktsiaid, indeksifonde ja võlakirju osta.

Tasuta konto avamine ja Balti väärtpaberite hoidmine

Erinevalt teistest Eesti pankadest on LHV investeerimise eriti teravalt fookusesse võtnud. Väärtpaberikonto avamine LHV pangas on täiesti tasuta. Täpselt samamoodi ei ole LHV konto omanikul vaja Balti väärtpaberite pealt maksta haldustasusid, mis tähendab, et kui panustad näiteks mõne Balti börsiettevõtte suurele kasvule lähima kümne aasta jooksul, siis saab aktsiad kohe ära osta ja neid ilma kuludeta hoida.

Sisuliselt ongi LHV Balti turgude suurim börsimaakler. Lisaks mugavate tehingute tegemisele on kliendil võimalik LHV-s Balti börsiettevõtete kohta tellida panga analüütikute koostatud ülevaateid, mille põhjal saab investor oma otsuseid teha või enda tehtud analüüsidega võrrelda.

Eesti investorite seas on Balti börs väga populaarne, mistõttu kompenseerib kuni 31. maini LHV pank väärtpaberikonto avajatele Balti väärtpaberite ületoomisega seonduvad kulutused kuni saja euro väärtuses.

USA dividendidele kaks korda madalam maksumäär

Kuid LHV väärtpaberikonto omanikul on teiste pankade kaudu investeerijate ees veel üks eelis: USA väärtpaberite puhul võimaldab LHV vältida topeltmaksustamist ehk dividendide tulumaksumäära15%. Teistes Eesti pankades kehtib USA dividendidele kaks korda kõrgem maksumäär ehk 30%.

Väärtpaberikontot vajab nii kogenud kui ka alustav investor. Kuigi koduturu ehk Balti ja Euroopa väärtpaberid on eestlaste seas populaarsed, vaadatakse palju ka Atlandi ookeani taha, sobib ju ajalises mõttes USA börs siinsetele investoritele hästi – ajavahe tõttu avatakse seal maal börs siis, kui Eestis on tööpäev lõppemas. Investeerimishuvilised saavad õhtul rahulikult oma tehingutega tegeleda ega pea tööpäeva jooksul pidevalt toimuval silma peal hoidma.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.