Luminor emiteeris 300 miljoni euro väärtuses tagamata võlakirju

Luminor ootab huvilisi praktikale.Foto: Luminor

Luminori Treasury osakonna juht ja finantsjuht Olof Sundblad ütles, et Luminor on astunud olulise sammu tulevaste regulatiivsete nõuete täitmise poole, täiustades ühtlasi oma kohustuste struktuuri ja laiendades investoribaasi. „Luminoril on hea positsioon tulevaseks kasvuks,“ lisas ta.

Luminor korraldas 23. ja 24. novembril investoritega rea virtuaalseid kohtumisi. Arvestades nendel kohtumistel saadud positiivset tagasisidet ning investorite huvi müüa Luminorile tagasi panga olemasolevaid 1,5% intressiga väärtpabereid, mille tähtaeg saabub aastal 2021, ja tugevat turukeskkonda, korraldas Luminor uue emissiooni.

Nõudlus võlakirjadele oli suur – väärtpabereid märgiti enam kui miljardi euro ulatuses ja emissioonis osales üle 100 investori 20 riigist. Orderite maht, kvaliteet ja mitmekesisus võimaldasid Luminoril vähendada prognoositud tootlust ja määrata uue väärtpaberi intressimääraks vaid 0,792%. Baltimaade investorite orderid moodustasid kõikidest ostusoovidest viiendiku. Suurt huvi näitasid üles ka Ühendkuningriigi, saksa keelt rääkivate Euroopa riikide ja Põhjamaade investorid.

Võlakiri, millele Moody’s on andnud reitingu Baa2 ja mis on noteeritud Iiri börsil, emiteeriti Luminori EMTN-programmi alt. Mõlema tehingu üks peakorraldaja oli Luminor Markets.

Luminor on umbes 900 000 kliendi ja 2355 töötajaga suuruselt kolmas finantsteenuste osutaja Baltimaades, kellel on 2020. aasta septembri lõpu seisuga 16,3% hoiuste ja 17,4% laenude turuosa.

Panga omakapitali maht on 1,6 miljardit eurot, mis tagab Luminori kapitaliseerituse 22% tasemel esimese taseme põhiomavahenditega (CET1).

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.