Luminori blogi

Luminor pakub majanduse elavdamiseks täiendavaid laene

Luminor pakub väikeste ja keskmise suurusega ettevõtetele võimalust taotleda soodsamatel tingimustel laene, et elavdada ettevõtlust ning leevendada koroonapandeemia mõjusid majandusele.

Juba üle aasta maailma majandust rappinud Covid-19 on pannud paljud ettevõtted raskesse seisu ning konkurentsivõimelise rahastuse pakkumine on praeguses olukorras nende jätkusuutlikkuse kontekstis kindlasti väga oluline. Seetõttu on Luminor koostöös Euroopa Investeerimispanga (EIP) ja Euroopa Investeerimisfondiga (EIF) valmis andma väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE) tavatingimustest soodsamaid laene.

Laenusumma algab 200 000 eurost, seda saab võtta investeeringuteks ja käibekapitali vajaduste rahastamiseks. Kuni 25 miljoni euro suuruste projektide puhul arvestatakse EIP toetatud finantseerimist kuni 12,5 miljoni euro ulatuses. Laenu saavad taotleda Balti riikides tegutsevad ettevõtted.

Luminori äripanganduse juht Marjan Savtšenko ütles, et väikese ja keskmise suurusega ettevõtted on Luminori jaoks oluline strateegiline segment. „Oleme esimene pank Baltikumis, kes sellise rahastamise võimaluse sai. See avardab oluliselt meie võimalusi pakkuda konkurentsivõimelist rahastust VKE sektorile Eestis ja kogu Baltikumis ning aidata neil nii koroonaviirusest tingitud kriisist läbi tulla kui ka panustada uutele arenguprojektidele,“ lisas ta.

Luminori ettevõtete panganduse juht Monika Kallas ütles, et kuigi olukord on praegu keeruline, pole tegu finants-, vaid tervisekriisiga. „Tänane turg pakub kindlasti paljudele ettevõtetele uusi võimalusi oma arengu ja strateegia kujundamiseks, seda nii orgaaniliste muutuste kui ka näiteks tehingute näol. Seda, et ka 2020. aastal leiti täiendavaid võimalusi arenguks, kinnitas meie poolt hiljuti Balti riikides läbiviidud uuring VKE sektori ettevõtete hulgas. Eelmise aasta kevadine olukord näitas, et osad senised tegevusmudelid vajavad ümbervaatamist ja täiendusi, seda kindlasti ka uute investeeringute näol. Tõsi, pangad vaatavad ja hindavad ettevõtete olukorda täna tõesti põhjalikumalt, aga ei ole tekkinud olukorda, et pank oma kliente rahastada ei sooviks või jaksaks.“ rääkis Kallas.

Kallas lisas, et kindlasti ei tasu jätta kasutamata panga nõustamisteenust. „Pank aitab ettevõttel läbi arutada kitsaskohad, võimalikud nõrkused või mured ja leida viisid, kuidas erinevaid riske maandada. Vastupidiselt levinud müüdile ei soovi pank pakkuda vihmavarju siis kui päike paistab, vaid aidata kaasa sellele, et vihma lähenedes on sobivat värvi vihmavari juba kapis rippumas,“ rõhutas Luminori ettevõtete panganduse juht.

Euroopa Investeerimispank ja Euroopa Investeerimisfond andsid eelmise aasta lõpus Luminorile tagatise toetamaks 660 miljoni euro ulatuses uute laenude andmist ettevõtetele kõigis kolmes Balti riigis. Rahastamisvahendi eesmärk on leevendada COVID-19 mõju Balti riikide majandustele.

Täpsema info finantseerimise kohta leiate Luminori koduleheküljelt.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.