Luminor tõi turule energiasäästlikkuse laenu

Luminor ootab huvilisi praktikale.Foto: Luminor

Alates tänasest hakkab Luminor pakkuma laenu hoonete energiatõhususe suurendamiseks ja päikesepaneelide paigaldamiseks. Energiasäästlikkuse laenu loomine on tingitud muutunud olukorrast energiaturul ja kasvanud vajadusest taastuvenergia lahenduste kasutuselevõtuks.

„Hoonete energiatõhususe suurendamine aitab inimestel säästa raha ja muudab hooned keskkonnasõbralikumaks. Seda laenutoodet arendades keskendusime kahele peamisele probleemile, milleks on hoonete madal energiatõhusus ja meie energiasüsteemi suur sõltuvus taastumatutest energiaallikatest,“ rääkis Luminori Eesti klienditeenuste juht Kaspar Kork.

„Julgustame kliente investeerima oma kodude renoveerimisse ja samal ajal ka uute alternatiivsete energialahenduste kasutusele võtmisesse, mis pikas perspektiivis on ka rahakotisõbralikum valik.“

Uut energiasäästlikkuse laenu saab taotleda päikesepaneelide ostmiseks, hoonete soojustamiseks, küttesüsteemide rekonstrueerimiseks ja ventilatsioonisüsteemide paigaldamiseks. Samuti ka akende ja uste vahetuseks ning veel mitmeteks muuks hoone energiaklassi parandavaks sammuks.

Energiasäästlikkuse laenu summa jääb vahemikku 4000–20 000 eurot ning seda saab taotleda kuni kümneks aastaks fikseeritud intressimääraga 4,9% aastas. Laenu taotlemisel tuleb esitada ka renoveerimisprojekt või leping renoveerimistööde läbiviijaga.

Luminori Eesti klienditeenuste juhi sõnul on jätkusuutlikkusele suunatud laenutooted klientide hulgas aina populaarsemad. „Hea meel on näha, et inimesed teevad üha enam jätkusuutlikumaid vailikuid. Seetõttu püüame ka ise klientidele ses osas vastu tulla, pakkudes näiteks soodsamatel tingimustel laenu,“ lisas Kork.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.