Töötukassa

Karjäärikeskus pakub võimalust proovida end erinevates ametites ja harjutada tööintervjuuks

Fotod:Hendrik Osula / Motor.

Töötukassa Karjäärikeskuses on üheks suurimaks tõmbenumbriks mitmekesine ning põnev atraktsioonide kogu. Eksponaadid suudavad viia külastajad argipäevast eemale, alates mõtterännakutest kuni ehedate virtuaalreaalsuse kogemusteni.

Väljapaistvate eksponaatide looja on kodumaine ettevõte nimega Motor, kelle portfoolio ning kogemustepagas on muljetavaldavalt laia haardega. Lisaks Karjäärikeskusele võib nende töödega tutvuda Lennusadamas, Proto Avastuskeskuses, Vabamus, Tervishoiumuuseumis ning isegi Hiiumaa Tuletornis.

“Peamiselt tegeleme just muuseumidele ja elamus- ning teaduskeskustele eksponaatide loomisega,” tutvustab firma tööpõldu ettevõtte esindaja Ott Sarapuu.

Kuidas käib eksponaatide väljatöötamine?

Eri kohtadesse loodud eksponaatide arendus- ning ehitustööde ajaline kulu sõltub puhtalt väljapaneku eesmärgist. Motori koostöö töötukassaga sai alguse poolteist aastat tagasi.

“Tavaliselt saavad tööd alguse kliendi vajadusest mingisugust teemat esitleda, tõstatada või lahata. Töötukassa Karjäärikeskuse soovid ning mõtted oli aga tavapärastest teemadest hoopis erinevad ning seetõttu ka palju huvitavamad ning panid meid kõiki pingutama,” meenutab Sarapuu projekti algust.

Karjäärikeskus vajas palju külastajatele põnevaid ning mängulisi lahendusi, mis mõjuksid lahedalt. “Tänapäeval on ekraanid igal pool, aga kõik ei pea tingimata olema ekraaniga seotud. Asi peab olema mänguline, tähelepanu hoidev ja interaktiivne,” ütleb ta.

Kõigepealt algasid mitmed koosolekud ning mõtisklused, kus üheskoos pandi paika ideede raamistik ning potentsiaalsed eksponaadid. Saanud mõtted teostatavateks, asuti lahendusi füüsiliselt looma.

Motori meeskond koosneb disaineritest, inseneridest, sisearhitektidest ja eri tehnoloogiatele keskendunud spetsialistidest — erinevad kompetentsid saavad kokku ning nii sünnivadki parimad ideed.

Privaatsus ja turvalisus on tähtsad ka eksponaatide puhul

“Karjäärikeskuses on väga palju uuenduslikke asju, nagu näiteks intervjuuboks. Sinna tulevad inimesed, kes soovivad elus teha kannapöörde ning olla selleks paremini ette valmistatud,” räägib Sarapuu.

Ta jätkab, et Motori meeskonna ajurünnak, kuidas saaks tööintervjuuks harjutada ning karjäärispetsialistide töö lihtsustada, kulmineerus omamoodi simulatsiooniga, mis töötab väga efektiivselt.

“Kogu informatsioon saadetakse soovi korral pärast sulle e-mailile. Tasub aga silmas pidada, et Töötukassa ega Motor ei näe mitte ühegi kasutaja andmeid. Privaatsus ja turvalisus on meie prioriteedid, ühtegi jälge kasutajast maha ei jää,” selgitab Sarapuu.

Teise meeldejääva väljapanekuna toob Sarapuu välja AR-peegli, mille loomisel võeti šnitti virtuaallahendustest, mis lubavad proovida erinevaid keskkondi.

“Lihtne see polnud, aga tänu keskkonda jälgivale sügavuskaamerale ning tarkvarale suudab eksponaat ekraanile kuvada külastajat erinevates ametites. Lihtne, aga tagasiside järgi on tegu väga populaarse asjaga,” naeratab ta. 

Viimasena toob Sarapuu välja vahva täpsusmängu, kus tuleb silmusega mööda traadist rada liikuda. “Meie töös on väga palju detaile, mis peavad õigesti kõlama ja töötama. Kindlasti on ka oluline, et kõike saaks teha mitmes keeles. Meie eksponaadid on nii inglise kui ka vene keeles,” ütleb mees.

Masinad ja väljapanekud on sisuliselt hooldusvabad

Tehnoloogiliselt on kasutusse võetud kõik moodsad ja ägedad võimalused, alates VR-AR-lahendustest kuni Kinecti tehnoloogiani välja. “Loomeprotsessi jooksul panime kogu ekspositsiooni katsetuseks üles ning testgrupp tuli, proovis ning andis tagasisidet,” lisab ta.

Vägev tehnika on ehitatud kestma, et hooldusvajadus oleks võimalikult väike. “Rutiinset hooldust me masinatele peale puhastamise sisuliselt tegema ei pea, aga jälgime neid kogu aeg ja igakülgselt. Kui peaks mingi probleem ilmnema, siis lahendame selle alati kiiresti ära,” lõpetab Sarapuu.

Töötukassa karjäärikeskusega saab tutvuda aadressil Tartu maantee 80 

www.minukarjäär.ee

Tutvu Töötukassa pakutavate võimalustega siin!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.