Elektroonikat tootev ettevõte Incap Electronics Estonia OÜ on juba pea üheksa aastat Töötukassa hea partner olnud. Sellest, kuidas nende partnerlus toimib, aga ka ettevõtte tegemistest rääkisime Incapi administratsiooni- ja finantsjuhi Ene Tampuuga.
Mis ettevõttega on tegu?
“Rõõm on märkida, et Incap Electronics Estonia OÜ-l täitus 17. jaanuaril 24 aastat ettevõttena Saaremaal,” sõnab Tampuu. Nimelt on Incap Electronics Estonia Soome päritolu elektroonikaettevõte, mis avas oma Eesti haru Saaremaal 2000. aastal. Selle ajaga on ettevõte valdavalt kasvanud, andes täna tööd 143 inimesele.
Igapäevaselt on ettevõtte strateegiline fookus elektroonika tootmisteenusel – nende tooteid võib leida kaugloetavatest elektriarvestitest, tänavatel sõitvatest kergliikuritest, Eesti erinevate piirkondade nutikatest tänavavalgustitest ja ka enamikest uutest hübriid- ja elektrilaevadest ning rallisimulaatoritest. Samuti hooneautomaatika toodetest ja erinevatest keskkonnamõõtmissüsteemidest.
Incap Electronics on börsiettevõte, peakontor asub Helsingis. Tütarettevõtted on Eestis, Indias, Suurbritannias, Slovakkias ja USA-s. Kokku töötab viies tehases 2290 inimest.
Meeskond kui pere
Tipptehnoloogia taga on hästi toimiv meeskond, mida ettevõte peab oma suurimaks väärtuseks. “Töötajate väärtus ei ole üheselt mõõdetav – iga töötaja unikaalsus seisneb ettevõtte jaoks selles, millist informatsiooni ta valdab, millised on tema kogemused ning kui innovaatiline ja pühendunud ta on ning selles on omakorda suur roll tööandjal,” märgib Tampuu.
Seetõttu on ettevõte seisukohal, et oma töötajaid tuleb väga hoida. “Oleme loonud võimalused, et ühildada ja hoida tasakaalus pere- ja tööelu, loonud turvalise keskkonna, kus vastastikune austus on töökultuuri igapäevane osa,” räägib Tampuu.
Ettevõte peab ka oluliseks toetada töötajate tervist nii füüsilisel kui vaimsel tasandil ning rikastada tööpäevasid ühisüritustega, mis loovad ühiseid mälestusi ja suurendavad meeskonnatunnet veelgi enam.
“Omaette väärtus on töötajate kaasamine ettevõtte tegevusse ja tuleviku planeerimisse. See suurendab ühtsustunnet ja teadmist, et kõikide ettepanekud on teretulnud. Kui need väärtused ettevõtte ja inimese vahel klapivad, sujub koostöö meeldivalt mõlema osapoole jaoks,” ütleb Tampuu.
Iga inimene loeb!
Incapi meeskonnal on hea meel iga värvatud töötaja üle ja seda heameelt on aidanud ettevõttele valmistada ka Töötukassa. Olgu ta tööturul alustav noor, kes alles otsib oma kohta, või vanem inimene, kes on kaotanud töö, kuid on avatud uutele väljakutsetele. “Meie kollektiiviga on liitunud läbi Töötukassa ka inimesi, kellel on osaline töövõimetus,” sõnab Tampuu.
Kuigi ametlik koostöödokument vormistati 2022. aasta märtsis, on väga hea läbisaamine ja tihe suhtlus kestnud Töötukassaga pea üheksa aastat.
“Oleme osalenud Töötukassa programmis “Minu esimene töökoht”, mille eesmärgiks oli noortele näidata võimalust töötada elektroonika valdkonnas. Suureks abiks tööandjale selle juures oli Töötukassa poolt osaline palgakulu ja koolituskulude hüvitamine,” kirjeldab Tampuu.
Koostööna on korraldatud ka avatud uste päevasid, tutvustatud ettevõtte tootmise telgitaguseid ja näidatud võimalusi, kuidas alustada karjääri elektroonikatööstuses.
Mida koostöölt veel oodata?
Incap Electronics Estonia üheks missiooniks on Saaremaa kogukonna arendamine, ning ka selles vallas on koostöö Töötukassaga sujunud. “Kuressaare Töötukassa tiimiga on alati äärmiselt meeldiv suhelda ning koostöö läheb väga hästi,” kinnitab Tampuu.
“Kui rääkida tulevikust ettevõtte tasandil, siis kindlasti soovime kasutada nende poolt pakutavaid meetmeid, näiteks mis puudutavad õppimisvõimalusi, et end erialaselt täiendada. Samuti püüame igati kaasa aidata praktika ja töökohtade leidmisel Incapis,” räägib Tampuu. “Oleme ka usinad tutvustama oma ettevõtet erinevatel üritustel, mida Töötukassa korraldab.”
Kuidas Töötukassa saab tööandjaid aidata, selle kohta saab rohkem lugeda SIIT
Tutvu Töötukassa pakutavate võimalustega siin!