Kirjutasime Rahageeniuses natuke aega tagasi sellest, kuidas tuntud piletite järelmüügiportaal Viagogo lisati Google’i musta nimekirja, seega ei saa Viagogo ennast enam nende platvormil reklaamidega.
Kurikuulus piletimüügiportaal on tarbijates väga palju pahameelt tekitanud, sh Eestis, sest klientidel ei edastata pileteid või keevitatakse sinna korralik hinnalisa otsa.
Ed Sheerani kontsertile ostnud pileti Evelyn Sepp rääkis Facebookis, kuidas ka temal tekkis Viagogoga probleeme ja seda päris kurioossel moel.
“Täna saadab mulle keegi Soome numbrilt telefonile sõnumi ja järgneb pikem sõnumivahetus, mille sisu lühidalt järgmine, et ma olevat ostnud talle kah pileti ja kus kokku saame,” sõnas Sepp. “Saadab muuhulgas ka piletimüügi platvormi kinnituskirja, kus tõesti minu andmed jaka minu pileti kinnitusnumber.”
“Ainult, et ma ei ole ostnud kellelegi teisele piletit ja kõigis minul postis olevatel kinnituskirjadel on samuti info, et olen ostnud ühe pileti ja sellegi endale,” ütles Sepp.
Tarbijakaitse on toonud näiteid, kuidas Viagogo.com ei edastanud Eesti tarbijale piletit väitega, et see saadetakse alles nädal enne kontserti. Tarbija soovis piletiostust taganeda, kuna selline olukord põhjustab ebakindlust. Kindlus on väga vajalik eelkõige arvestades, et kontsert toimub välisriigis ning tarbija teeb täiendavaid kulutusi majutusele ja transpordile teadmata, kas ürituse pilet talle üldse edastatakse.
Hinnaga manipuleerimise tõi välja Eesti tarbija, kes küll sai spordiürituse pileti kätte, ent ümbrikut avades leidis ta piletile trükitud hinnaks 35 eurot, mille eest tarbijalt küsiti hoopis 116 eurot. Täpsemalt uurides selgus, et müüja küsitud hinnale lisandusid veel platvormi lisatasud, näiteks lepingutasu, käitlustasu, pileti edastamise tasu, mis võivad olla pileti müügihinnast märkimisväärselt suuremad.