LHV blogi

Kuidas seda teha: LHV mobiilipangas saab nüüd avada uue konto ja saata ülekandesoove

Foto: Egert Kamenik

Alates tänasest võib LHV mobiiliäpist leida võimaluse luua uus pangakonto, aga ka võimaluse küsida sõpradelt-tuttavatelt raha, et muuta ühise lõuna või reisi eest tasumine veelgi mugavamaks.

Erakliendile konto avamine käib mobiilipangas vähem kui kolme minutiga. Selleks on vajalik vaid Mobiil-ID või Smart-ID olemasolu ja käepärast isikut tõendavat dokumenti.

Raha küsimiseks on vaja teha vaid mõned klikid.

Kuidas kiirelt ja mugavalt uus konto avada?

Selleks, et telefonis uus konto avada, tuleb varuda paar minutit.

Esmalt ava telefonis rakendus ning leia avaekraanilt valik “Ava konto”. Seejärel tuleb end Mobiil- või Smart-ID abil tuvastada ning minna edasi järgmiste sammudega.

Järgmiseks tuleb välja otsida oma kehtiv dokument ning sisestada etteantud lahtrisse selle number. Niisamuti tuleb seejärel ära täita kliendiankeet, kuhu saad kirja panna oma andmed ning kõik muu, mida läheks vaja ka pangakontoris konto avamiseks.

Kui see tehtud, saad üle vaadata maksete ning pangakaartide limiidid ja kui kõik on korras, tuleb vaid Mobiil- või Smart-ID abil digitaalne leping allkirjastada ja konto ongi avatud.

Siit edasi saad juba logida mobiilipanka ning teha kõike, mis tegemist vajab: tellida kaardi, sooritada ülekandeid või investeerida aktsiatesse. Kui uuel kontol on summa aga null, on nüüd võimalik ka paari klikiga saata tuttavatele soov ülekande jaoks.

Kuidas ülekannet küsida?

Selleks, et ülekannet küsida, ei ole vaja teha midagi keerulist. Logi vaid internetipanka sisse ning leia avaekraanilt valik “Küsi raha”.

Kui see tehtud, saad sisestada soovitud summa koos sobiva selgitusega. Kui küsid sõbralt tagasi raha ühise lõunasöögi eest, saad selgituseks märkida näiteks “Lõuna”. Kui kogud aga suuremalt pundilt kokku raha ühise reisi jaoks, võid selgituseks märkida “Reis”.

Pärast vajalike andmete täitmist saad küsimislingi saata soovitud kanalit pidi sõbrale. Kasutada võid näiteks meili, Facebook Messengeri või tavalist telefonisõnumit. Sõber peab saadetu vaid avama ning välkmaksete abil laekub raha sinu kontole sekunditega.

Suvel on kasutajamugavusele panustavasse rakendusse toodud ka pangakaardi tellimine ja väärtpaberitesse investeerimine. Nagu varemgi on LHV klientidel võimalik mobiilipangas tellida operatiivseid teavitusi saabunud maksete, täituvate limiitide jms kohta. Mobiilipangas on ülevaade kliendi laenulepingutest ning mugavuse huvides on klientidel võimalik telefoni tugeva autentifitseerimise olemasolul kasutada mobiilipanka viisil, et rakendust saab avada lihtsalt igakordselt sisse logimata.

LHV mobiilipanga saab alla laadida App Store’ist või Google Play’st. Lisainfo on kättesaadav: lhv.ee/mobiil.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses