LHV blogi

Kuidas seda teha: miks oma pangakontodele hüüdnimed panna?

Foto: Egert Kamenik

Kui sul on pangas mitu kontot, võib nende vahel vahet tegemine olla paras peavalu. Mõni õpib pähe kontonumbri alguse või lõpu, teine mäletab pangas olevate kontode järjekorda. Kokkuvõttes on see tüütu.

LHV internetipangas on võimalik oma kontole anda hüüdnimi, et teaksid, millega tegu. Miks üldse hüüdnimede andmine aga hea on?

Kogumiskonto

Tekita endale spetsiaalne kogumiskonto, kuhu tekitad reisifondi, auto ostmiseks vajaliku kassa või laste kooliraha kogumiseks mõeldud eraldi nurgakese. Võid muidugi kaaluda ka Kasvukonto avamist.

Eraldi konto internetiostudeks

Turvalisuse või rahavoogude parema jaotamise eesmärgil võid internetist ostmiseks nimetada endale eraldi konto. Telli sellele kaart ja saadki kontrollida, et teenuste ja tellimuste peale liiga palju raha ei kuluks.

Festivalikonto

Suvel saab ikka festivale ja kontserteid väisata. Sügisel on seenefestivalid, veel mõned kontserdid ja jõulupeod. Et meelt lahutades kogemata pangalaenu tasumiseks mõeldud summat ära ei kaotaks, võidki teha endale eraldi konto, mida kasutad ainult siis, kui käid väljas lõbutsemas. Samuti saavad sõbrad sulle kenasti sinna raha saata.

Kuidas oma konto nime mahetada?

Logi sisse LHV internetipanka.

Vasakult veerust, “Info ja Seaded” valikust vali “Kontod ja Limiidid”

Avanenud aknas vali “Aktiivsed kontod”

Selles tabelis on iga sinu konto nime kõrval muutmisnupp, kus saad kontole nime anda. Andes kontole nime saab seda kasutada igaüks, kes kontole raha kannab.

Tasub ka meeles pidada, et kontode avamine LHV pangas on täiesti tasuta ning samuti on prii LHVs olevate kontode vahel raha liigutamine.

LHV blogi, kus räägitakse majandusest ja investeerimisest panga pilgu läbi.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.