Traktorite ostmine kasvas mullu märgatavalt

Eesti põllumehed investeerisid eelmisel aastal silmatorkavas mahus suurte põllumajandusmasinate uuendamisse.Foto: Shutterstock

Eesti põllumehed investeerisid 2021. aastal julgelt uutesse põllumajandusmasinatesse ja nii kasvas traktorite ostmine mullu märgatavalt, näitab Luminori panga statistika.

Eesti põllumehed investeerisid eelmisel aastal silmatorkavas mahus suurte põllumajandusmasinate uuendamisse – kasutades Luminori liisingu rahastamisvõimalusi, ostsid nad kogu 2021. aasta jooksul 185 uut traktorit võrreldes 119 traktoriga tunamullu. Kombaine osteti mullu 33, mis on veidi rohkem kui tunamullune 29 kombaini.

Luminor Liisingu juhi Andrus Soodla sõnul pööravad põllumajandustootjad aina rohkem tähelepanu enda kasutatava tehnika efektiivsusele ja keskkonnajalajäljele. „Vähem saastavad ja väiksema kütusekuluga masinad on ettevõtjate jaoks järjest olulisemad,“ rõhutas Soodla, lisades, et uuem tehnoloogia toob rohelisema tegutsemise kõrval ka parema saagikuse ja aitab tõhusamalt vastu astuda ebasoodsatele ilmaoludele.

Olukord Ukrainas toob ka Eesti põllumeestele uusi väljakutseid. Ühest küljest on tõenäoliselt sel sügisel vilja järele suur nõudmine, samas võib üleüldine hinnatõus ja tarneraskused puudutada ka põllumajandustehnikat. „Ilmselt pikenevad sarnaselt sõiduautodega ka traktorite ja kombainide järjekorrad, seepärast ei tasu tehnika ostmist jätta viimasele minutile, vaid pigem tasub mõelda juba ka järgmise kevade tellimustele,“ ütles Soodla.

Põllumajandustehnika liisingutingimused on Luminoris tänu koostööle Euroopa Investeerimispangaga igati soodsad. „Oleme paindlikud ja toetame personaalsete lahenduste leidmist. Samuti tasub panga poole pöörduda, kui on vaja abi näiteks väetiste või muude vajalike varude soetamiseks,“ lisas Soodla.

Kõigis kolmes Balti riigis on Luminori liisingu turuosa uute põllumajandusmasinate liisinguturul ligikaudu 30- 40%. Leedus ostsid põllumehed 2021. aasta jooksul näiteks 467 uut traktorit ja 106 kombaini ning Lätis 155 traktorit ja 28 kombaini.

Eelmisel aastal olid Luminori poolt Eestis rahastatud põllumajandusmasinate kaubamärkide nimekirjas traktorite segmendis juhtivad John Deere, Valtra, New Holland ja CASE IH, kombainide segmendis aga John Deere, New Holland ja Claas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.