Eneseareng

Lihtne trikk, millega end säästma motiveerida

Järgmine kord, kui internetipanka külastad, tasub kontonimed üle vaadata.Foto: LHV

Ilmselt on kõik meist kuulnud soovitust säästud igapäevasteks kuludeks mõeldud rahast lahus hoida ja kogumiseks eraldi pangakonto või veel parem mitu teha. Tõenäoliselt pole me aga mõelnud, et säästmise edukust võiks mõjutada see, mis nime kontod kannavad.

Mõned rahaasjade eksperdid soovitavad panna kogumiskontodele kõlavad nimed, et säästmist lõbusamaks ning tõhusamaks teha. Ühelt poolt mõjub eesmärki peegeldav nimi motiveerivalt – olgem ausad, konto “Austraalia 2021” hoiab sihti paremini silme ees kui lihtsalt konto EE20021100993800.

Kui sul on harjumuseks säästukontolt jooksvate kulude tarbeks näpistada, eksperimenteeri dramaatiliste nimedega. “Rangelt ainult hädaolukorraks” kontolt tõrgub käsi kergelt raha välja kandmast ja sunnib järele mõtlema, kas soodushinnaga reisipakett on ikka hädaolukord.

Teisalt, kui oledki sunnitud hädaolukorras konto tühjendama, tunned end vähem kehvasti, sest konto nimi viitab selgelt, et just sellisteks situatsioonideks raha mõeldud oligi.

Ning lõpuks on palgapäeval muigama ajava nimega kontole ülekannet lihtsalt lõbusam teha, olgu see siis “ülemuse pikalt saatmise fond” või midagi muud. Seega järgmine kord internetipanka külastades tasub pilk peale heita, kas kogumiskontode nimed peegeldavad nende eesmärke ning mõjuvad motiveerivalt.

Hüüdnimesid saab kontodele panna kõikides Eesti pankades.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses