Eneseareng

Need 6 muusikastiili aitavad sul produktiivsust tõsta

Muusika kuulamine ei pruugi olla ainult meelelahutuslik tegevus. Erinevad uuringud on tõestanud, et tänu selle rahustavale loomule võivad teatud stiilid ka produktiivsust tõsta. Enterpreneur on välja toonud kuus sellist muusikastiili.

Klassikaline muusika

Klassikaline muusika on üks neist stiilidest, mis aitab inimeste keskendumisvõimet tõsta ja ülesandeid efektiivsemalt täita.

Oma osa võib olla siin ka asjaolul, et sõnade puudumine ei sega keskendumist. Samuti on seda stiili muusika tavaliselt rahulikku laadi ja aitab stressi vältida.

Loodushelid

Teine populaarne stiil keskendumisvõime tõstmiseks on loodushelide kuulamine. Eriti rahustava iseloomuga on veevulin ja muud veega seotud helid. Samas kui linnulaul ja loomade häälitsused võivad mõne jaoks olla häirivad.

Uuringute põhjal on selgitatud, et töötamisel aitavad loodushelid paremini keskenduda ja esile tuua positiivseid tundeid.

Filmimuusika

Teatud tüüpi filmimuusika võib samuti positiivset mõju töötamisele avaldada. Intensiivsed ja suurejoonelised palad annavad ka kuulajale positiivse tunde. Tänu sellele paraneb keskendumisvõime ja see omakorda aitab tööülesandeid efektiivsemalt lahendada.

Videomängude muusika

Üheks võimaluseks paremini keskenduda on kuulata videomängude muusikat, eelkõige rollimängude oma. Tavaliselt on need komponeeritud nii, et see toetaks etteantud ülesannete lahendamist ja ei segaks mängu kulgu.

Sama loogikat saab seepärast rakendada ka tööülesannete lahendamisel. Sobiv videomängumuusika võib olla inspireeriv ja produktiivsust tõsta.

Kindla löökide arvuga muusika

Osade uuringute tulemused aga näitavad, et mitte muusikastiil ise pole oluline, vaid löökide sagedus minutis. Parim valik sellel puhul on 50-80 lööki minutis, kuna see tõhustab loomingulist mõtlemist.

Seda laadi muusika kuulamine aitab inimese aju viia alfa seisundisse ehk lõdvestunud olekusse. Alfa ajulainetega seostatakse kujutlusvõime kasvu, seega aitab selline muusika kuulamine seda tüüpi tööülesannete täitmist efektiivsemalt teha.

Sinu lemmikmuusika

Kuigi üldjuhul peetakse sõnadega muusikat pigem keskendumist segavaks, siis oma lemmikmuusika kuulamine võib sellele kaasa aidata.

Näiteks soovitatakse selle saatel lahendada ülesandeid, mis võivad olla keerulised või vastumeelsed, kuna meeldiv muusika annab energiat ja jõudu selliste ülesannete lahendamiseks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.