Kokkuhoid

4 head kohta, kus müüa kodus kasutuna seisvaid asju

Kindlasti on sul mõni vidin või rõivaese kuskil kapinurgas vedelemas, millele ise enam kasutust ei leia. Või hoopis vana pesumasin keldris, mis töökorras, aga uuema vastu välja vahetatud. Selle asemel, et neil tolmu koguda lasta, müü need hoopis maha. Anname mõned soovitused, kus oma üleliigset kraami müüa.

Soov.ee

Soov on tõenäoliselt üks tuntumaid müügiportaale ning siit leiab valdkonna pea igale tootele. Võimalik on müüa sõidukeid, elektroonikat, lastekaupu, riideid, ehteid, koduloomi ja kinnisvara.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Kuulutuse saab üles panna niisama või tehes konto. Viimasel juhul saad ka teisi kuulutusi salvestada ja näha kogu oma kuulutuste kohta ühest kohast.

Kuulutamine ise on üldjuhul tasuta, lisateenuste eest nagu kuulutuse esiletoomine, tuleb aga maksta.

Osta.ee

Osta.ee on veidi teise suunitlusega, kuna siin saad kaupa müüja oksjoni korras. Ka siit leiab väga laia kategooriate valiku ning kogu protsess nii müümisel kui ostmisel on kasutajasõbralik.

Lisaks oksjoni vormis müümisele saab soovi korral kaupa müüa ka tavalisel viisil ehk fikseeritud hinnaga.

Osta.ee on suurt rõhku pannud turvalisusele, et kaup ostjani ka kohale jõuaks. Seepärast saavad kasutajad üksteisele tehingute kohta tagasisidet jätta ja selle järgi on hea kahtlased kauplejad välistada.

Oksjoni läbiviimise eest on keskkonnale vajalik ka tasuda. Konkreetne summa sõltub aga oksjonile pandava eseme maksumusest.

Okidoki

Tegu on sarnase kuulutuste keskkonnaga nagu Soov. Siin on eripäraks see, et lisaks fikseeritud hinnale on võimalik lasta kasutajatel sinu müüdavale esemele ka omapoolseid pakkumisi teha. Kui hind on sobilik, saab müüja potensiaalse ostjaga seejärel juba ise ühendust võtta ja üksikasjades kokku leppida.

Turvalisuse tagamiseks ja pettuste vältimiseks on võimalik kasutajatel oma isik ID kaardiga tuvastada. Sellisel juhul ilmub ka vastav märge kasutajanime juurde.

Kuulutuste lisamine keskkonda on tasuta, lisateenuste eest tuleb aga maksta.

Facebook Marketplace

Uusim tulija siin nimekirjas on Facebooki enda turg, mis on lühikese ajaga eestlaste seas palju populaarsust kogunud. Marketplace suurimaks tugevuseks on võimalus väga kiirelt ja lihtsalt oma kuulutus üles laadida otse telefonist.

Huvilised saavad müüjaga otse ühendust võtta läbi Messengeri rakenduse ja kirjade asemel käib suhtlus kiiremalt ja vahetumalt.

Kuulutuste ülespanemise eest Facebook raha ei küsi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.