Kokkuhoid

Elektrilevi teavitas kliente, et neil on võrgupaketi üle vaatamisega ja vahetusega võimalik raha säästa

Elektrilevi tõstab võrguteenuse hinda.Foto: Scanpix

Eile said paljud Elektrilevi kliendid teavituse, millega soovitati neil oma praegune võrgupakett üle vaadata ja ehk leidub nende jaoks pakettide seas parem lahendus. Kirja juurde oli kaasatud ka juhendmaterjalid ning selgitused, mille järgi oma paketti vajadusel vahetada, kui leidub soodsam.

Elektrilevi sõnum ei ole seotud universaalteenuse saabumisega ega sõltu ka elektripaketist, börsihindadest või mõnest muust elektrimüüjaga seotud teenusest. Võrguteenus on eraldi teenus ning see peab olema kõigil elektri kasutajal olenemata sellest, kas tal isegi elektripakett või -müüja on valitud. Vastasel juhul nende tarbimiskohta elekter üldse ei jõuakski.

“Enne talve tulekut on hea aeg üle vaadata, millist võrgupaketti kasutate ja kas see on teie jaoks soodsaim,” seisab Elektrilevi saadetud kirjas. Nimel on võrgupakettide vahel võimalik valida. Üldiselt on tarbijal endal raske ilma eelneva teadmiseta endale sobiv pakett valida, mistõttu on võrgupakkuja üldiselt tarbija andmete järgi parima paketi välja arvutanud ja soovitab tarbimise järgi sobivaimat võimalust.

Kui aga seda pole ammu muudetud ja tarbimiskohas on juba mõnda aega elektrit tarbitud teiste harjumuste järgi või kui tarbimiskohas on uus leping, siis saaks värskeima info põhjal võrgupaketi üle vaadata ja sellega raha säästa.

Elektrilevi lisas klientidele ka selgitava video, kuidas paketti väga lihtsalt muuta. Arvesse nad võtavad tarbimiskoha viimast 12 kuud. See aga ei tähenda, et kui tarbimiskohas on elatud alla 12 kuu, ei oleks ülevaadet mõtet teha. Uus leping hakkaks kehtima järgmise kuu algusest. Üldiselt soovitataksegi oma võrgupakett iga aasta üle vaadata.

Vastavalt elektrituruseadusele saab ühes tarbimiskohas olla üks elektri kohale toomise teenust ehk jaotusteenust pakkuv võrguettevõtja, kes tegutseb määratud piirkonnas Konkurentsiameti poolt antud tegevusloa alusel. Elektrilevi katab elektrivõrguga 93 protsenti Eestist. Elektrilevi teeninduspiirkonda ei kuulu suurematest alatest vaid Läänemaa, Viimsi ning Narva ja selle ümbrus, kus võrguteenust pakuvad teised jaotusvõrguettevõtjad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.