Kokkuhoid

Kuidas terve pere raha koguma panna?

Veebileht MyBody+Soul kirjutab, et tavaliselt on perepea see, kes raha kogumisega tegeleb ja seda koordineerib. Lapsi tavaliselt sellesse protsessi ei kaasata. Miks seda siiski teha võiks?

Kogumine terve perega

Enamasti on peredes üks lastevanematest see, kes rahaasjade eest hoolt kannab. Vastutuse jagamiseks on hea lahendus kaasata otsustamise protsessi ka teised pereliikmed, nende seas ka lapsed. See aitab neil ka rahaasjadest paremini aimu saada ja paneb juba varakult nende üle mõtlema.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Hakake pidama perekoosolekuid

Ühiste koosolekute pidamine on hea viis hoida fookust. Nii saavad kõik oma arvamust seatud eesmärkide osas avaldada ning edasiste sammude üle arutleda.

Igale pereliikmele oma ülesanne

Ülesannete jagamine kõigile pereliikmetele aitab samuti rahalist distsipliini hoida ning õpetab eelarves püsima.

Laste tuleks harjutamiseks võimalusel majapidamises ülesandeid määrata – näiteks lasta söögi menüüd koostada ja selle kulu välja arvutada.

Eesmärk, mille poole kõik saavad püüelda

Lõpptulemuseks peaks olema mingi konkreetne eesmärk, mille poole kõik ühiselt püüelda saavad. Laste puhul on oluline, et seatud eesmärgid oleksid pigem lühiajalised, et neil tüdimust ei tekiks.

Noortele pereliikmetele kannatlikkuse õpetamine ja eesmärkide saavutamine laob neile parema põhja tulevikus ka oma finantsasjade korrashoidmiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.