Bigbank tõstis hoiuse intresse turu kõrgeimale tasemele

Kuigi inflatsioon on praegu kõrgem kui uus hoiuse asatane intressimäär, on see ikkagi parem kui 0 protsenti.Foto: Canva

Eestimaine Bigbank otsustas tõsta tähtajalise hoiuse intressid turu kõrgeimale tasemele. Aastase hoiuse eest makstakse nüüd 2%, maksimaalse perioodiga hoiuse puhul on intress juba 3%.

“Eesti elanike säästud üha kasvavad, kuid paraku sulatab inflatsioon suure vaevaga kõrvale pandud eurosid. Raha väärtuse kahanemise pidurdamiseks võimalusi on, kuid pahatihti ei leia inimesed neid üles,” kommenteeris Bigbank Eesti juht Jonna Pechter.

Tähtajaliste hoiuste intress ei ole olnud viimastel aastatel piisav, et inimesi oma raha hoiustama panna ning samaväärne oleks hoida raha lihtsalt arvelduskontol. Sellegipoolest on soovitatav vähemalt inflatsiooni võrra oma raha kasvama panna, et see ajas väärtust ei kaotaks.

“Tähtajalise hoiuse intress tuleb panna konteksti. Kuna Bigbank on litsentseeritud kommertspank, siis on meie pakutav tähtajaline hoius kuni 100000 euro ulatuses riigi poolt garanteeritud. See on üks põhimõtteline erinevus päris panga ja säästusid paigutama meelitavate hoiu-laenuühistute vahel,” ütles Jonna Pechter.

Kui raha ei ole plaanis investeerida või pikema aja jooksul kasutusse võtta, siis on mõistlik see hoiustada vähemalt mingi intressi teenimise võimalusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.