Eesti pere nädala toidukorv on võrreldes eelmise aasta sama ajaga jõhkralt kallinenud

Eestlase toidukorv on üle 22 protsendi kallinenud.Foto: Shutterstock

Eesti Konjunktuuriinstituudi ekspertide juunis antud hinnangul on Eestis majanduse hetkeseis halb, kuid aasta lõpuks oodatakse olukorra paranemist. Majanduse suurimaks väljakutseks on vähenenud nõudlus ja palgasurve. Hinnakasv ja inflatsioon on raugemas, kuid tarbijate kindlustunne püsib madalal. Eesti pere nädala toidukorv on aastaga märkimisväärselt kallinenud.

Tarbijate kindlustunne püsib madalal tasemel. Tarbijate kindlustunde indikaator oli juunis -29 (märtsis -28, pikaajaline keskmine -8). Tarbijate kindlustunnet mõjutavad jätkuvalt kõrge inflatsioonitase, suurenenud laenuintressid, eesootavad maksutõusud ning Venemaa sõjategevuse jätkumine Ukrainas ja selle mõjud. Perede rahanduslik olukord ei ole võrreldes aastatagusega paranenud ning säästa suutvate perede osakaal on veidi vähenenud.

EKI pere nädala toidukorv kallines II kvartalis 0,5 protsenti. EKI nädala toidukorv maksis juunis 117,28 eurot ning oli märtsi ostukorvist 0,5 protsenti (0,61 €) kallim. Võrreldes 2022. aasta juuniga on toidukorv kallinenud 22,3 protsenti ehk 21,35 eurot. Juunis kallinesid võrreldes märtsiga enim puu- ja juurvili. Suurim hinnalangus oli kanamunadel ja kalal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.