Ostetud toiduabi jagati teises kvartalis enam kui 33 000 inimesele

Foto: Shutterstock

Teises kvartalis jagati toimetulekuraskustes inimestele riiklikult ostetud toiduabi enam kui 33 000 inimesele. Jagamist korraldab maakondlikes jagamispunktides SA Eesti – Hollandi Heategevusfond ehk Eesti Toidupank ning Tallinnas ja Harjumaal ning Raplamaal jagatakse ostetud toiduabi koostöös Rimi Eesti Food AS’iga uudsete toidukaartidega.

Sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo sõnul näitab toidukaartide nõnda aktiivne kasutus, et oleme õigel teel toiduabi jagamise personaalsemaks ning mugavamaks muutmisel. „Perekonnad saavad valida endale meelepäraseid tooteid ning ühtlasi väheneb kohalike omavalitsuste sotsiaaltöötajate ning Toidupanga inimeste töökoormus. Kuivõrd on tegemist uue süsteemiga kogu Euroopa Liidu mõttes, on mul seda parem meel, et üleminek koostöös Rimiga ilma viperusteta kulges,“ lisas Riisalo

Alates tänavu aprillist jagatakse Tallinnas, Harjumaal ning Raplamaal abivajajatele toidukaarte, mis asendab ostetud toiduabi jagamist nimetatud piirkondades. Harju- ja Raplamaa abivajajad saavad toidukaardiga osta toidu- ja esmatarbekaupu Rimi kauplustest üle Eesti. Abisaaja kohta on kaardile kantud 30 eurot.

Toidukaardi kvartalitulemustest selgub, et väljastatud kaartidest leidis kasutust 7914 ehk 89% toidukaarti, millega sooritati kokku 27 861 ostu ning 88% kaardikasutajatest oli kvartali lõpuks kasutatud kogu kaardile laetud summa. Enimmüüdud tootegruppideks kujunesid leiva- ja saiatooted, piimatooted, jogurtitooted, juur- ja köögiviljad, puuviljad, lihatooted.

Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats avaldas heameelt selle üle, et ostetumate kaupade hulka kuulus palju põhitoiduaineid, millest saab ise toitu teha. „Sellest võib järeldada, et abivajajad kasutavad toetust eesmärgipäraselt ehk enesele ja oma perele mitmekesise ja täisväärtusliku toidu valmistamiseks.“

Tänavu neljandast kvartalist plaanib sotsiaalministeerium koostöös Rimi Eesti Food AS’iga toidukaartidele üle minna üle terve Eesti. Edaspidi asendaks toidukaart ostetud toiduabipakkide jagamise.

Toiduabi saajate nimekiri koostatakse toimetulekutoetuse ja kohaliku omavalitsuse sissetulekust oleneva toetuste taotluste ja saajate alusel  abi taotlemiseks peab inimene pöörduma oma elukohajärgse kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja poole, kes hindab abivajadust. Samuti saavad toiduabi kodutute öömajades viibivad kindla elukohata inimesed. 

Lisaks ostetud toiduabile jagatakse 2019. aastast alates puudust kannatavatele inimestele ka annetatud toiduabi, mida koguvad ja jagavad toidupangad jooksvalt kogu aasta jooksul. Sihtrühma kuulub majanduslikult raskes olukorras olev füüsiline isik või leibkond (vanem/hooldaja ja samal pinnal elavad lapsed), kelle abivajaduse on välja selgitanud KOVi sotsiaaltöötaja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.