Uudis

Armastus ei maga ehk miks on Tallinna legendaarne lillepood avatud 24/7

Kannikese lillepood. Foto: kannike.eu/.

Otse Tallinna südames asuv Kannike on tegutsenud juba aastakümneid ning avatud ööpäev läbi. Uurisime järele, kuidas see võimalik on, kuidas on Eestis lilleäri ajada ning kuidas see kõik tänapäeval välja näeb.

Kannike on ilmselt Tallinna kõige tuntum lillepood tänu oma ajaloole, heale asukohale kesklinnas ning oma imelisele atmosfäärile. “Jah, meil on olemas terve lillekaupluskett Tip-Top Lilled, aga Kannikese lillepood on ikka Kannikese lillepood – siin on täiesti teine ökosüsteem,” rääkis poe arendusjuht Roman Dragunov.

Reimani ja Gonsiori tänava nurgal asuva kaupluse ajalugu küündib 1960. aastatesse, kui samal kohal olev Kuremäe Pühtitsa kloostri Tallinna abikloostri õigeusu kirik lammutati ning asemele ehitati lillekauplus, mille nimeks saigi Kannike. Selliseks nagu täna sai see pood alles 2016. aastal. Siiski on see senini jäänud just Kannikese lillepoeks.

Kannikese lillepood aastal 1973. Foto: Eesti Arhitektuurimuuseumi fotokogu.

Eestimaalaste lilleostuharjumustest rääkides sõnas Dragunov, et kõik kliendid on täiesti erinevad. “Mõni pistab ostukorvi lillekorvi, mõni tuleb ostma lillekarusid.” Lisaks lilledele müüakse poes ka mänguasju ning pakutakse kohvi. “Võtsime siia eraldi masina, et inimesed saaksid sisse tulla ja Itaalia kohvi nautida. See on palju lahedam kui kuskil Circle K-s või mujal,” lisas ta.

Kannikese lillepood ajavahemikus 1960-1980. Foto: kannike.eu.

Samuti rõhutas Dragunov, et nad püüavad Kannikeses proovida erinevaid asju. “Mitte müüa ainult roose – proovime teha erinevaid, huvitavamaid kimpe.” Hetkel müüakse uusi jõulukinkekorve, milles polegi üldse lilli, vaid mett ja glögi. Samuti on klientide seas populaarsed puuviljakimbud.

Turundus käib aina enam läbi sotsiaalmeediakanalite

Aktiivse turunduskanalina kasutab Kannikese lillepood sotsiaalmeediat, täpsemalt oma Facebooki lehte. “Teeme igasuguseid auhinnamänge – inimestele meeldib.”

Ka tellitakse tihti lilli kulleriga. Dragunovi sõnul on nende kullerteenus ja veebisaidilt tellimine väga mugav. “Inimene saab väga kiiresti tellimuse vormistada ja kullerteenus töötab üheksast hommikul kuni kaheteistkümneni öösel.”

Rääkimata sellest, et lilli saab koju tellida kuni keskööni, on Kannike ise lahti ööpäev läbi. “Proovisime umbes kaks aastat tagasi esimest korda hoida poodi 24 tundi järjest lahti ja nägime, et kliendid ikkagi tulevad öösel ostma. Kui neid ei oleks, siis me ei oleks ööpäev läbi avatud. Aga armastus ei maga, armastus on avatud 24 tundi päevas,” lausus Dragunov.

Oma lilli ostab Kannike sisse otse Hollandist, oksjonitelt, ning Eestisse jõuavad need autos, milles on õige temperatuuriga külmkapp. “Ostame otse Hollandist, seepärast saame pakkuda värskust,” sõnas ta.

Konkurents teeb äri põnevaks

Konkurentideks ei oska Dragunov kedagi kindlat tuua, sest tema meelest on kõik teised lillepoed konkurendid. “Aga see on hea, sest me vaatame, mida teised teevad ja proovime selle järgi erinevaid, uusi asju. Ütleme nii, et kui konkurente poleks, oleks väga igav.”

Legendaarse lillekaupluse edasised plaanid on ikkagi katsetada uusi piire. “Kuulame mida meie klient ütleb ja mida ta soovib, vaatame millised trendid on,” ütles Dragunov. Kindlasti soovivad nad tegutseda veelgi rohkem sotsiaalmeedias. “Inimestele sotsiaalmeedia meeldib ja me oleme seal aktiivsed. Mitte küll nii palju, et inimesed oleksid “ah, mitte jälle see Kannikese lillepood”. Balanss peab jääma.”

Katastroofilisi murekohti Dragunov Kannikesega ei näe. Samas toob ta probleemina välja plaanitava ehituse Narva maanteel, võttes arvesse seda, mis juhtus siis, kui Gonsiori tee ümberehituseks kinni pandi.

“Inimesed ei saanud kuidagi liikuda siia, sest tee oli kinni ja paljud inimesed lihtsalt mõtlesid, et siia isegi sisse ei saa. Aga me olime lahti, tegime lausa kuulutusi – oleme lahti, kõik on korras! Võib-olla kui transport siin liikuda ei saa, siis on katastroof,” lausus ta.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.