Circle K võtab suveks tööle juurde ligi 100 klienditeenindajat

Foto: Scanpix

Vastupidiselt levinud arvamusele on õpilased väga usinad suvel tööd tegema, sest see on võimalus teenida suvel taskuraha ning omandada esimesed töökogemused. Suvekuud on Circle K teenindusjaamades kõikjal Eestis tipphooaeg, sest inimesed liiguvad rohkem ringi ning nõnda on abikäteks tööle võetud ka hulk noori, rääkis ettevõtte personalidirektor Ursula Altmets.

Igal suvel suureneb ettevõtte teeninduspersonal koguni kolmandiku võrra. “Sel aastal võtsime suveperioodiks tööle ligi 100 klienditeenindajat ning lisaks sellele pakume teenindajaabi tööd ka kuni 150 õpilasmalevlasele,” rääkis Altmets.

Mõningaid piirangud seab noorte töötegemisele aga seadus.

“Alaealiste töölevõtmisel peab arvestama seadusest tulenevate piirangutega ja ka sellega, et töö oleks neile jõukohane ja sobiv. Valdavalt teevad alaealised meie teenindusjaamades lihtsamat tööd, nagu aitamine kaupade väljapanemisel ning teenindusjaama korrashoid,” märkis Altmets.

Paindlikus on hinnas

Selleks, noored tööle tuleksid teeb ettevõtte koostööd Eesti õpilasmalevatega, mille kaudu leiab näiteks sellel aastal Tallinna, Tartu ja Pärnu Circle K teenindusjaamades suvetööd kuni 150 alaealist vanuses 14-18 aastat.

Palka makstakse neile vastavalt töötatud tundidele ning selle väljamaksmist koordineerivad malevaorganisatsioonid.

Ka tulevikus on töö tegemine Altmetsa sõnul paindlikum kui täna ning ka täiskasvanud tahavad tööturul suuremaid vabadusi.

“Tööjõuturg liigub selles suunas, kus inimesed otsivad suuremat töö ja eraelu tasakaalu, eriti nooremad põlvkonnad. Tänane tööseadusandlus küll kaitseb töötajat, aga uued põlvkonnad ootavad seejuures ka rohkem paindlikkust, näiteks soovivad töötada korraga mitme tööandja juures, teha nn tööampse, teha tööd ebaühtlase koormusega ning seda eesmärgil, et jagada enda elu paremini ja mugavamalt töö ja hobide vahel,” nentis Altmes ja lisas, et tööturg on viimaste aastate jooksul oluliselt muutunud ning seadusandlus võiks sellele reageerida ja uue olukorraga kohanduda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.