Deebekaardi omanikel on võimalik nutikalt igapäevaselt head teha

Mikroannetused on lihtne viis igapäevaselt head tehaFoto: Shutterstock

Kaks aastat tagasi avas LHV oma klientidele võimaluse aktiveerida pangakaardil Mikroannetuse funktsioon, et iga kaardimaksega märkamatult väike annetus teha. Selle ajaga on erinevatele organisatsioonidele annetusi kogutud üle 226 tuhande euro.

LHV Mikroannetus on ainulaadne viis igapäevaselt annetada

Eesti inimesed on küll tublid annetajad, kuid heategevust seostatakse enamasti ühekordsete annetustega erinevate hooajaliste kampaaniate ja pühade ajal. Mikroannetus on Eestis ainulaadne annetamise võimalus, millega saab endale olulist organisatsiooni toetada väikeste summadega oma igapäevaste maksete käigus.

Sel aastal on LHV kliendid heategevuseks annetanud ligi 87 000 eurot, populaarseimad annetuste suurused on sealjuures olnud 1 ja 5 senti kaardimakse kohta. Kolmele selle aasta jooksul enim annetusi kogunud organisatsioonile on annetatud üsnagi samas suurusjärgus summa: vähiravifondile „Kingitud elu” on annetatud 13590 eurot, Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidule on kogutud 13045 eurot ning Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile 12615 eurot. Mikroannetusi saab teha 13-le organisatsioonile erinevatest tegevusvaldkondadest. 

Annetused on suureks abiks vajalike ravivõimaluste pakkumiseks

TÜ Lastefondi koostööjuhi Piia Sinisalu sõnul on fondi fookuses laste harvikhaiguste ravi rahastamine. „Kas olete kunagi mōelnud, kui hea on hingata ilma hingetuks tegeva köhata vōi iseseisvalt liikuda ja valuvaba elu elada? Paraku on just need, tervele inimesele nii iseenesestmōistetavad tunded ja tegevused mōne lapse jaoks unistus, mis täitub vaid heade annetajate toel. TÜ Kliinikumi Lastefond on harvikhaiguste ravi rahastamise vōtnud endale südameasjaks ning LHV klientide annetused on haigetele lastele ravi vōimaldamisel väga suureks abiks. Iga laps loeb,” sõnas Sinisalu.

Niisamuti on võimalik annetada ka Peaasi.ee projektile, mis tegutseb selle nimel, et inimesed väärtustaksid vaimset tervist, oskaksid selle eest hoolt kanda ja vajadusel lähedasi nende vaimse tervise raskustes toetada. Annetused moodustavad Peaasi.ee eelarvest 5–10%. MTÜ Peaasjad tegevjuhi, kliinilise psühholoogi Anna-Kaisa Oidermaa sõnul on organisatsiooni fookuses näiteks noortenõustamine, mida pakutakse 12- kuni 26-aastastele. „Lisaks pakume tööandjatele mitmesugust tuge, et nad saaksid oma töötajate vaimse tervise heaolu parandada – näiteks oleme loonud tasuta tööriista, vaimse tervise tegevuskava, ja pakume vaimse tervise esmaabi koolitusi,” sõnas Palm.

Annetuse funktsiooni saab sisse lülitada iga LHV erakliendist deebetkaardi omanik

Mikroannetuse saab sisse lülitada iga LHV erakliendist deebetkaardi omanik ning seejärel valida, kui suur summa ja millisele heategevusorganisatsioonile annetatakse. Valida saab viie erineva summa – 1, 5, 10, 20 ja 50 sendi – ja 13 heategevusorganisatsiooni vahel ning annetused toimuvad automaatselt iga kord, kui kaarti maksmiseks kasutatakse. Näiteks klient, kes teeb kuus 15 kaardimakset ja on valinud annetussummaks 10 senti, kogub aastaga annetuseks 18 eurot.

Püsiannetuse võimalus on kõikidel LHV eraklientidest deebetkaardi kasutajatel, kes saavad annetamise igal hetkel mugavalt LHV mobiiliäpis või internetipangas sisse või välja lülitada. Annetused toimuvad automaatselt iga kord kui kaarti maksmiseks kasutatakse ja lähevad valitud heategevusorganisatsioonile. Kogunenud annetused makstakse heategevusorganisatsioonidele välja üks kord aastas.

Toetaja saab valida järgnevate heategevusorganisatsioonide hulgast:

Kiusamisvaba Kool, kelle missiooniks on muuta Eesti koolid kiusamisvabaks.

SOS Lasteküla, kelle eesmärk on pakkuda vanemlikust hoolitsusest ilma jäänud lastele uut kodu ning valmistada nad ette iseseisvaks eluks.

TÜ Kliinikumi Lastefond, kelle missiooniks on võimaldada haigetele ja erihooldust vajavatele lastele kõige kaasaaegsemat ravi.

Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit, kelle missiooniks on pakkuda parimal võimalikul moel ja olemasolevate võimaluste piires vajalikku tuge kõigile vähihaigetele lastele ja nende peredele Eestis.

Varjupaikade MTÜ tegutseb kuues loomade varjupaigas üle Eesti eesmärgiga aidata eksinud lemmikloomad koju tagasi ja leida omanikuta loomadele uued kodud.

Loomade Hoiupaik on suurim eravarjupaik Põhjamaades.

Vähiravifond Kingitud Elu, kes aitab vähihaigeid hädavajalike elupäästvate ravimite ostmisel, kinkides neile seeläbi uue lootuse, võimaluse elada kauem või koguni terveneda.

Eesti Roheline Liikumine on keskkonnakaitsega tegelev organisatsioon, kelle eesmärk on parandada Eesti keskkonna olukorda ja suunata ühiskonda jätkusuutlikule mõtteviisile.

MTÜ Peaasjad tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega Eesti ühiskonnas.

Eesti Rahvuskultuuri Fond toetab eesti kultuuri, haridust, teadust, meditsiini ja sporti, et Eesti rahvuskultuur püsiks ja areneks.

Eesti Puuetega Inimeste Fond toetab puuetega inimeste säravaid ideid ja aitab leevendada nende põletavaid vajadusi.

Naiste Tugi- ja Teabekeskus pakub igakülgset tuge perevägivallaohvritele, aidates neil vägivallatsüklist väljuda.

Elava Tänava algatus on loodud tänavaruumi planeerimise tasakaalustamiseks, et esindatud oleksid kõigi linnaelanike huvid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.