Eesti e-poodidesse jõuab uus lahendus, mis võimaldab maksta kauba eest kolmes osas

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
E-poodlemine. Foto on illustratiivne.Foto:Scanpix

Inbank ja Maksekeskus tõid Eesti turule makselahenduse Slice, mis pakub ostjale võimaluse tasuda kauba eest kuni 800-eurose ostusumma eest intressivabalt kolme kuu jooksul ilma krediidilepingut sõlmimata ning lisatasudeta.

Küsisime Inbank Eesti tegevjuhilt Margus Kasteinalt, kuidas Inbank siis raha teenib, kui klientidelt intressi ega isegi lepingutasu ei võeta. Ta selgitas, et teenust pakutakse tegelikult kaupmehele.

“Slice on täiendav makselahendus, mida Maksekeskus kaupmeestele pakub ja sarnaselt teistele olemasolevatele viisidele maksab kaupmees selle eest Maksekeskusele teenustasu, mille tulust saab osa ka lahenduse autor Inbank. Kaupmehe vaatest annab see juurde täiendava paindliku makseviisi, mis omakorda loob potentsiaali täiendavaks müügiks,” rääkis Kastein Geeniusele.

Hind läheb kolmeks

Slice annab võimaluse 75-800-euroste ostude puhul jagada ostusumma kolmeks. Klient tasub ostusumma kolmes võrdses osas – 30 päeva, 60 päeva ja 90 päeva pärast ostu sooritamist. E-poest ostetud toote saab sobimatuse korral ka juba enne esimest osamakset tagastada, kuna kõikidele e-ostudele kehtib 14-päevane tagastamisõigus.

“Tuginedes mitmete Lääne-Euroopa riikide kogemusele, kus samalaadset makseviisi kasutavad juba kuni kümnendik tarbijatest, näeme koostöös Inbankiga enam kui 1500 Eesti kauplejale pakutavas tootes väga suurt potentsiaali järgmiseks arenguhüppeks Eesti e-kaubanduses,” ütles Maksekeskuse tegevjuht Art Lukas.

Eesti Panga ning Eesti E-kaubanduse Liidu andmetel ulatusid Eesti tarbijate e-ostud tänavu septembris hinnanguliselt 121 miljoni euroni, neist Eesti poodidest 63 miljonit. Võrdluseks – veel 2017. aasta alguses oli kogu e-kaubanduse maht 69 miljonit ja Eesti osakaal sellest 32 miljonit.

Inbank Eesti tegevjuhi Kasteina sõnul on Eesti e-kaubanduse pideva kasvutrendi juures turul kitsaskohaks kaupleja vaatest nn „mahajäetud ostukorvi“ fenomen ehk ostust loobumine viimasel hetkel.

Võimalus pakkuda harjumuspäraste panga- või krediitkaardimaksete kõrval ajatatud ostu eest tasumist on tema sõnul ostjale võimalus suurema väärtusega oste teha. Kaupmehe vaates aga tõuseb ostukorvi väärtus ja väheneb mahajäetud ostukorvide osakaal, rääkis Inbanki juht.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.