Uudis

Eesti esimene taimne piim müüdi ülikiiresti läbi, ehkki hind oli korralik

Eesti esimene kaerapiim müüdi kiiresti läbi. Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Tere piimatööstus tõi oktoobri alguses turule kaerajoogi, millest oleks pidanud jätkuma aasta lõpuni. Kogu toodang müüdi aga maha oktoobri jooksul.

Poodidest sai toode kohati otsa ning ettevõtte tegeleb varude taastamisega. “Sellise menuga me arvestada tõesti ei osanud,”nentis Tere turundusjuht Katrin Tamm.

Poodides maksis Tere kaerajook umbes 1 euro ja 80 senti. Tavalise piimaga võrreldes on see euro võrra kallim, ent välismaiste vegan-kaerapiimadest konkurentidega nagu Oatly võrreldes on hind pigem odav – need kipuvad maksma üle kahe euro.

Katrin Tamme sõnul on kaerajoogi suurimaks väljakutseks olnud toodete paigutus, sest see erineb oluliselt teistest taimsetest jookidest.

“Kuna tegemist on piimale väga sarnase tootega, siis vajab see säilitamist jahedas ehk piimaletis. Toodete paigutamisega näeme veel endiselt vaeva, sest on veel mitmeid poode, kus kaerajook on piimariiulil alles oma kohta otsimas,” märkis ta.

Kuna see on esimene omataoline, siis see võtabki Tamme sõnul aega ja harjutamist. “Mujal maailmas on see juba tavaline, et taimsed tooted on piimaletis ning küll see ka meil lõpuks paika loksub,” tõdes ta.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.