Uudis

Eesti inimene ostis veebist madratsi. Kaupa ei tulnud ja müüja haihtus

Eesti inimene tellis endale futon-madratsi, aga seda ei jõudnud kunagi kohale. Müüja haihtus jäljetult.Foto: Shutterstock

Üks Eesti inimene tellis küll Soome veebiaadressiga, ent Eesti firma peetavast netipoest endale korraliku hinnaga madratsi. Kaupa ei tulnud ning müüja kadus.

Eelmise aasta prillis ostis üks inimene veebipoest Futonshop.fi jaapanipärase futon-madratsi. Välja käis ta selle eest 174 eurot.

Ehkki veebiaadress on Soome oma ja pood eestikeelne, peab seda firma, mis toona kandis Jiivone OÜ nime. Sidepidamine käis firmaga läbi kahe gmx.com lõpuga aadressi.

Mööda läks kuid ja kuid. Lõpuks, kui käes oli juba oktoober, otsustas inimene anda teada, et taganeb müügilepingust ning tahab raha tagasi saada.

See ei viinud aga kuhugi. Aasta viimasel päeval saadeti inimesele lõpuks varem Futonshopiga seotud olnud meiliaadressilt kiri, et e-posti aadress enam selle firmaga seotud ei ole.

Kui tarbijavaidluste komisjon üritas omalt poolt firmaga ühendust võtta, tuli välja, et muutunud on nii ettevõtte nimi – nüüd on see Santigron Livornio OÜ – ning tõesti, ka kontaktandmed ei tööta.

Firmat kätte saada ei õnnestunudki, see oli kadunud nagu tina tuhka.

Tarbijavaidluste komisjon otsustas mõistagi, et Santigron Livornio peab tellijale kauba eest tagasi maksma. Kui ettevõte otsust ei täida, satub ta ilmselt musta nimekirja.

Seni, kuni selgub, kas otsus täidetakse või mitte, tasub ilmselt sellest veebipoest tellimisega ettevaatlik olla.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.