Uudis

Eesti käsitööjäätise tootja La Muu ostis Soome firma ja hakkab seal turul laienema

La Muu laieneb Soome.Foto: La Muu / Funderbeam

Eesti ökojäätisetootja La Muu omandas aktsiate vahetuse teel Soome jäätisetootja Suomen Jäätelö. Tehingu tulemusena muutub Soome jäätisetootja La Muu tütarettevõtteks.

La Muu on tasapisi Soome turule sisenemise võimalusi kaalunud paar aastat, andis ettevõte teada. “Otsisime võimalusi teha koostööd mõne kohaliku jäätisetootjaga. Meil on hea meel, et sellest kasvas välja ühinemine Suomen Jäätelöga, kes toodab ülikvaliteetset jäätist erilisest Soome maatõugu lehma piimast,” ütles La Muu asutaja ja tegevjuht Rasmus Rask.

Ühinemisega on jäätisetootja plaan tutvustada Soome turule nii La Muu tooteid, kui ka anda hoogu Suomen Jäätelö kasvule. “Usume, et lisaks Soomele on Suomen Jäätelö brändil ka ekspordipotentsiaal – näiteks on Suomen Jäätelö tooted juba praegu saadaval Jaapani jaeketi MUJI kauplustes üle Euroopa,” lisas Rask.

Suomen Jäätelö tegevjuht Petri Laukontause sõnul on ettevõtete tegevuse La Muu alla liigutamine mõistlik, kuna La Muu omab suuremat kogemust ettevõtte ja brändi ülesehitamisel – Eesti firma alustas mõni aasta enne soomlasi.

Tehing toimub aktsiate vahetuse kokkuleppena, mille käigus vahetavad Suomen Jäätelö aktsionärid oma aktsiad La Muu aktsiate vastu. Aktsiate vahetuse järel on La Muu põhiaktsionärideks Rasmus Rask, Priit Mikelsaar, 2019. aastal liitunud Skyr OÜ osanikud Katre Kõvask, Erik Haavamäe ja Silver Kaur ning uue aktsionärina Suomen Jäätelö üks asutajatest, enamusosanik ja tegevjuht Petri Laukontaus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.