Uudis

Eesti pangaäpp lõi EL-i esimese piiriülese ühiskonto. Kuidas see töötab ja palju maksab?

Monese ühiskonto.

Eesti pangandusäpp Monese teatas täna, et hakkab pakkuma oma klientidele ühiskonto loomise võimalust, millega saab erinevate kontode vahel tasuta makseid teha ja hallata.Esimesena saavad EL-i ühiskonto loomise võimaluse Mandri-Euroopas registreeritud klientide.

Ühiskonto kasutajatel on ühine kontonumber ja ühised kontoandmed – mõlemad kasutajad võivad kontole ülekandeid saada ja luua isiklikke otsekorraldusi või hallata makseid ja arveid.

Kõigi ühiskontodega kaasneb võimalus teha tasuta kiirülekandeid eurodes või naelsterlingites isiklike kontode vahel, samuti Monese-siseseid ülekandeid üle kogu maailma. Nii on võimalik säästa piiriüleste tehingutega kaasnevate tasude pealt arvestatava summa.

Monese tegevjuhi Norris Koppeli sõnul on ühiskonto avamine tavapangas on pahatihti ootamatult tülikas ning kliendid peavad leppima venima kippuva protsessi ja mõttetu bürokraatiaga. “Tahtsime luua sellise ühiskonto, mida on kiire ja lihtne avada ja kasutada, millega kaasnevad kõik tavapangas pakutavad võimalused ja mis oleks hea valik reisijatele või neile, kes soovivad raha üle riigipiiride kanda,” ütles ta.

Rakenduse kaudu saavad kliendid kutsuda oma partneri, sõbra, perekonnaliikme või korterikaaslase avama ühiskonto ilma kuutasudeta. Kliendid saavad ühiskontot kasutada ka Apple Pay ja Google Payga, samuti koos kõikide eelarve koostamise ja raha haldamise võimalustega: jagatud tehingute nimekiri, kulutuste analüüs, igakuised eelarved ühiste säästueesmärkide täitmiseks.

UK, Prantsusmaa ja Saksamaa kliendid saavad Monese rakenduses hallata oma PayPali kontol olevat raha, samuti muid finantsvahendeid ja makseid. Eelolevatel kuudel tuleb PayPali võimalus ka mujale Euroopasse ning muutub kättesaadavaks Monese äriklientidele.

Ühiskonto ise on tasuta, samuti ei pea maksma kiirülekannete eest, mida kontode vahel tehakse. Sularaha saab tasuta kaardilt olenemata automaadi asukohast välja võtta kuni 200 naela kuus (236 eurot), kaardikulutusi saab tasuta teha üle maailma kuni 2000 naela (2360 eurot) kuus.

Kes tahab endale ühiskonto alt deebetkaarit tellida, see peab arvestama, et ühe kaardi saatmistasu on 4,95 naela ehk 5,85 eurot.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.