Uudis

Eesti riidepood keeldus ebakvaliteetse jope eest raha tagastamast, kuna klient higistas

Foto on illustratiivne.Pixabay

Tarbijavaidluste komisjoni on jõudud eriskummaline juhtum, kus kauplejalt G Store Old Town OÜ (millele kuulub riidepood Gant) osteti sulejope, mis hakkas värvi eritama. Tulemusena oli rikutud kaks triiksärki, mille klient oli samuti samast poest ostnud. Klient leidis, et tegemist on tootmisdefektiga ja nõudis raha tagasi, kuid pood sellega nõus ei olnud.

Nimelt leidis kauplus OÜ Nora Kasemaa Eksperdibüroo hinnanguga, et jope on määrdunud, kaeluse piirkonnas tugev määrdumine ja eristub higilõhna. Samuti möönis ekspert, et kangas ei ole vastupidav higitoimele kaenlaaluste piirkonnas materjali
destruktsiooni tõttu, mis tekkis kanga kahjustumise tagajärjel higieritise toimemõjul.

Kuna tootmis- ja tehnoloogiadefekte ei tuvastatud, polnud pood nõus tarbijale raha tagastama. Eksperdihinnangu esitas kaupleja ka tarbijavaidluste komisjonile.

Klient pöördus aga ise Tallinna Tehnikakõrgkooli rõiva- ja tekstiiliinstituuti, kus visuaalse hinnangu ja laboratoorse testi tulemusel asus ekspert Diana Tuulik seisukohale, et
antud defektid särkidel on põhjustatud sulejope voodrikanga ebapiisavast värvipüsivusest
higile.

“Soovituslike miinimumnõuete kohaselt peaks värvumise hinne higi toimel olema jopedel
ja voodritel vähemalt hinne 4. Laboratoorse testi tulemused on kõik alla miinimumnõuete nii aluselise kui happelise histidiinisisaldusega testlahuse puhul,” sõnas ekspert.

Nii asus Tuulik seisukohale, et tegemist on siiski tootmisdefektiga.

Tarbijavaidluste komisjon võttis veel ka kolmanda eksperdi Helgi Roosimäe arvamuse, mille kohaselt oli samuti tegemist tootmisdefektiga. “Jope kaenlaalune lõige on liialt kitsas, mille tõttu higistamisel on jopel vahetu kokkupuude selle all kantavate riideesemetega,” leidis Roosimäe.

Seetõttu asus ka tarbijavaidluste komisjon seisukohale, et tarbija avaldus tuleb rahuldada: kaupleja peab  tagastama tarbijale sulejope osas 160 eurot, hüvitama kahju summas 131,23 eurot ning ekspertiisikulu 96 eurot.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.