Uudis

Eesti riik hoiatab ettevõtteid: olge valmis leppeta Brexitiks

Foto: AFP PHOTO / JUSTIN TALLIS / Scanpix

Maksu- ja tolliamet on ettevõtetele laiali saatnud teavituskirja, milles hoiatab võimaluse eest, et Ühendkuningriik lahkub Euroopa Liidust, ilma et sõlmitud lepe Briti parlamendis heakskiidu saaks ja jõustuks.

Amet juhib tähelepanu, et on olemas võimalus, et Ühendkuningriigist saab “kolmas riik”, mis tähendab, et kauba liikumisel Ühendkuningriigi ja ELi vahel on tulevikus vajalik tolliformaalsuste teostamine.

Maksu- ja tolliamet toob oma kirjas ka neli soovitust, kuidas Brexitiks valmistuda.

1. Loe mõjudest lähemalt

Brexiti võimalikest mõjudest saate lugeda MTA kodulehe artiklist “Brexiti mõju tollivormistusele ja kaubavahetusele Ühendkuningriigiga“.

Maksustamisega seotud muudatuste kohta on amet samuti koondanud ühele lehele.

2. Taotle tolliks vajalik EORI number

Kui teie ettevõttel ei ole veel tollivormistuseks vajalikku EORI numbrit, siis soovitame selle Maksu- ja Tolliametilt juba aegsasti taotleda. Rohkem infot EORI numbri ja selle taotlemise kohta leiate siit: Ettevõtja registreerimine (EORI).

3. Tutvu maksumäärade ja erinõuetega

Soovitame tutvuda ka Eesti tollitariifistikus Ühendkuningriigist sissetoodavatele kaupadele rakenduvate meetmetega – millised on kaupade vabasse ringlusse lubamisel kehtivad maksumäärad, kas neile kaupadele on Euroopa Liitu sisseveol kehtestatud piirangud või erinõuded (nt vajadus omada eriluba või litsentsi) jne.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.