Uudis

Elisa nime all levib petuskeem, mis on juba ka ohvreid nõudnud

Petuskeem.Elisa

Internetis levib petuskeem, kus justkui näiliselt Elisa Eesti nime alt reklaamitakse klientidele võimalust võita auhindu.

Tänaseks on teada ka juhtum, kus Elisa klient taolise petuskeemi ohvriks langes, mistõttu kutsub firma kliente üles ettevaatlikkusele.

“Elisa ei ole küsitlust kellelegi saatnud ning tegu on petuskeemiga, mille puhul on kasutatud Elisa logo ja sümboolikat,” teatas firma.

Üleskutses õhutatakse inimesi vastama küsimustikule, mille täitmisel on võimalus võita auhindu, näiteks Apple iPhone XS ja Samsung Galaxy S10 telefone ja Apple Airpods kõrvaklappe. Üleskutsed on saabunud domeenilt worldvictory.zone ning kirjutatud nii eesti kui ka inglise keeles.

“Kindlasti ei tohiks sellele teavitusele reageerida, enda andmeid edastada ega küsimustele vastata!” rõhutas Elisa.

Petuskeem nõudis esimese ohvri juulis, kui klient sai teavituse Elisa logo ja sümboolikaga lehelt. Veebilehel paluti sisestada pangakonto ja -kaardinumber, mida inimene ka heausklikult tegi.

Klient pöördus Elisasse ning andis teada, et tema kontolt on raha maha võetud. Elisa teavitas klienti, et tegu on petuskeemiga ja kinnitas, et ettevõte pole sellist auhinnamängu korraldanud.

Kui aga krediitkaardi andmed on lekkinud, soovitab Elisa selle pangakaardi teenuseid piirata või need hoopis sulgeda. “Seda saab teha kas ise mobiili- või internetipangas või enda pangateenuse pakkuja abiga. Kliendid, kes on pettuse õnge sattunud ning rahalist kahju kannatanud, võiksid pöörduda politseisse,” lisas firma.

Kui tekib kahtlusi, et mõni veebileht reklaamib Elisa nime, logoga või muu sümboolikaga mõnd auhinnamängu või küsib andmeid, palub ettevõte sellest teada anda klienditeenindusele.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.