Energiaettevõtted langetavad järjest gaasi hindu, üks firma tegi seda lausa tagasiulatuvalt

Gaasi hind langeb mühinal.Foto: Shutterstock

Langevad maailmaturuhinnad ja gaasihoidlate täituvus on toonud tarbijale soodsama gaasi hinna. Soodsamast gaasi hinnast teatasid nii Alexela kui ka Eesti Gaas.

Alexela langetab kodukliendi gaasi hinda muutuvpaketis tagasiulatuvalt 1. aprillist 0,68 ja alates juunist 0,63 euroni kuupmeetrist koos käibemaksuga.

Alexela energiaportfelli juht Kalvi Nõu sõnul on maailmaturuhinnad on jätkuvalt alla tulnud, samuti on hinnalangusele kaasa aidanud gaasihoidlate küllaltki kõrge täituvus.

Muutuvpaketi gaasihind oli aprillis enne tänast tagasiulatuvat hinnalangust 0,79 eurot kuupmeetri kohta. “Praegu paistab positiivse noodina, et soodsam hinnatase võiks lähiajaks püsima jääda,” märkis Nõu.

Aprilli lõpus teatas hinnalangusest ka Eesti Gaas. Alates 1. maist on ettevõttel gaasi hind tarbijale 0,69 eurot kuupmeetri kohta ja alates 1. juunist 0,64 eurot kuupmeetri kohta, seda koos käibemaksuga.

„Gaasihinda aitab meil kliendi jaoks alla tuua globaalse gaasihinna langemine sõjaeelsele tasemele ning meie tellitavad suured LNG tarned, oleme olnud turul reeglina esimesed, kes hinda langetavad,“ märkis Eesti Gaasi juhatuse esimees Margus Kaasik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.