Uudis

Finnair broneeris eestlase pangakontolt alusetult 1350 eurot

Finnairi lennuk.Foto: Imago/Aviation-Stock

Soome lennukompanii Finnair broneeris eelmisel nädalal eestlase pangakontolt alusetult 1350 eurot. Sama anomaalia otsa sattusid teisedki kliendid, kes on sotsiaalmeedias Finnairi käitumise osas nördimust väljendanud.

Lennukompanii esindaja kinnitusel oli tegu tehnilise viperusega, mistõttu broneeriti Finnairi klientide pangakontodelt raha mitmekordselt. Probleem puudutas neid kliente, kes soetasid lennuki pardal WiFi ligipääsu.

Ebatavaline broneering on seotud WiFiga

TransferWise’is töötav Sokk märkas anomaaliat 24. mail, mil pööras sellele tähelepanu ka Twitteris. Sokult ja veel paljudelt teistelt klientidelt broneeris Finnair järjepidevalt 11,95 eurot.

Finnairi avalike suhete juht Päivyt Tallqvist kinnitas Geeniusele, et anomaalia esines 20- kuni 22. maini ja puudutas kliente, kes soetasid lennuki pardal Wi-Fi ligipääsu. Kliente, keda viga puudutas, oli kokku tema sõnul paarsada.

Tallqvisti väitel on tehniline probleem tänaseks likvideeritud ning Finnair tagastab klientidele raha. Raha on osaliselt tagastatud ka Sokule, kuid hetkel on veel tagastamata veidi üle 100 euro.

Tallqvist vabandas klientide ees, kuid ei toonud välja, kas kliente ootab ees kompensatsioon.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.