Uudis

Henn Põlluaas põllumeestele: odavale orjatööle üles ehitatud ärimudeli aeg on läbi

Riigikogu esimees Henn Põlluaas.Foto: Riigikogu / Erik Peinar

EKRE ridadesse kuuluv riigikogu spiiker Henn Põlluaas võttis sotsiaalmeedias kommenteerida põllumeeste kriitikat, et välistööjõudu on vaja ning ütles, et hakkama on saadud ka ilma Ukraina tööjõuta.

“Kuidas eestlased mõnede aastate eest maasikakorjamisega hakkama said, kui ukrainlasi veel polnud? Väga hästi said. Suurepäraselt! Täna olevat aga nii abitud ja oskamatud, et ei saa enam millegagi hakkama ja ainus väljapääs on võõrtööjõud,” kirjutas Põlluaas.

Tema hinnangul ei pea see paika. “Selliste valede kultiveerimine ja hüsteeria üleskütmine on äärmiselt vastutustundetu. Eriti tänase kriisi ajal, kui meil on 50 000 töötut ja nende arv kasvab,” märkis riigikogu esimees.

Probleem on töötasus

“Äkki võiksid suure kisa tegijad hoopiski peeglisse vaadata ja ausalt tõdeda, et odavale orjatööle üles ehitatud ärimudeli aeg on läbi. On teie enda valik, kas panete uksed kinni või hakkate inimestele normaalset töötasu ja töötingimusi pakkuma,” lisas EKRE poliitik.

Tema sõnul ei soovi Eesti inimesedi kambakesi ühes toas naridel elada ja 12-tunniseid puhkepäevadeta vahetusi teha. “Eesti ei ole alaarenenud odavtööjõu maa. Me oleme Euroopa riik, kus inimesed väärivad töö eest ka euroopalikku tasu,” rõhutas spiiker.

Neil, kes on paindlikud, pakuvad normaalseid tingimusi ja palka, on Põlluaasa hinanngul tööletahtjate järjekord ukse taga ning võimalik nende seast endale ka parimaid ja asjatundlikemaid töötajaid valida.

“Kui aga jäädaksegi vinguma, vingerdama ja kõiges valitsust süüdistama, siis tasub meeles pidada, et majandus tühja kohta ei salli. Küll tulevad teie asemel teised, need, kes tänagi ilma ukrainlasteta suurepäraselt hakkama saavad,” hoiatas riigikogu esimees.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.