Uudis

Hiir näris auto seest puruks, kahju ulatus mitme tuhande euroni

Vandaalitsenud hiirt tabas ränk saatus. Kliki pildil, et suuremalt vaadata!Foto: erakogu

Koroonaajal liiguvad inimesed vähem ja seetõttu on kindlustusseltsid pidanud vähem liikluskahjusid hüvitama. Kuid kahju võib saada ka seisev auto.

„Meie poole pöördus klient, kelle auto oli pikemalt seisnud ja võimalik, et just seetõttu oli autosse pääsenud hiir, kes oli seal polstrit ja muud puruks närinud. Kahju ulatus üle kolme tuhande euro,“ ütles Salva Kindlustuse kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt. „Kuigi ühe meile saadetud pildi peal on pere kass koos tabatud paharetiga, siis tegelikult läks kliendil mitu päeva, et hiir lõksuga kinni püüda.“

Salva Kindlustus maksis käesoleva aasta esimeses kvartalis välja üle 3 miljoni euro eest hüvitisi. Suurimad kahjud moodustasid põlengud, näiteks Maardu sotsiaalmaja, ning masinate ja seadmete avariid.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

„Võrreldes selle aasta esimest kvartalit 2020. aasta omaga on hüvitiste kogusumma enam-vähem samaks jäänud, kuigi vahekorrad kategooriate vahel on muutunud,“ ütles Kivirüüt. „Sagenenud on koduseinte vahel juhtuvad õnnetused. Seda nii inimeste endiga kui koduse varaga. Suuremad on ka ettevõtete ja põllumajandustehnikaga seotud kahjud.“

Jõulupuu hävitas põranda

Esimest kvartalit möödunud aasta omaga võrreldes tõusid Salva väljamaksed tulekahjude tõttu lausa kolm korda. „Põlengute kõrval on kodukindlustuse puhul muidugi alati suure kahju tekitajaks vesi,” märkis Kivirüüt. “Ka sel aastal on klientidel olnud juhtumeid, kus näiteks pärast jõulupuu väljaviskamist avastati, et kuusejalga pandud vesi oli tükk aega põranda alla lekkinud. Kahju kohe mitu tuhat eurot.“

Esimeses kvartalis oli Salvas suurim kahju aasta alguses põlenud Maardu sotsiaalmaja, mille kogukahju ulatus üle 820 000 euro. Tules hävines hoone kolmas korrus ja parem tiib täielikult ning kustutusvee kahjustused ulatusid keldrini. 

Möödunud aasta esimese kvartaliga võrreldes on suure tõusu, lausa ligi 170%, teinud ka ettevõtete seadmete ja masinate kahjud. Eelkõige põhjuseks mõned suuremad ühekordsed kahjujuhtumid. Näiteks veebruaris vajus ühe kindlustatud ettevõtte harvester läbi turbapinnase. Veekahjude tagajärjel oli kogukulu üle 35 000 euro.

Kokku on Salva maksnud 2021. aasta esimeses kvartalis välja natuke üle 3 miljoni euro ulatuses hüvitisi. Liikluskahjusid hüvitas Salva oma klientidele 1 miljoni euro ulatuses,  kaskokindlustuse hüvitisteks läks ligi 750 000 eurot. Kodu- ja varakindlustuses hüvitati ligi 950 000 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.