Uudis

Homme tuleb veel kallim elektrihind: 469,03 eurot megavatt-tunni kohta

Elektrihind tõuseb homme veelgi ja kestab päeva lõikes pikemat aega, kui täna.Foto: Canva

Elektri teisipäevane börsihind elektribörsil Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas tõusis esmaspäevaga võrreldes 61,7 protsenti 469,03 euroni megavatt- tunni kohta, mis tähistab teist päeva järjest uut elektri hinnaajaloo rekordit. 

Tänane elektrihind on pühapäevaga võrreldes 95,6 protsenti kõrgem ja seda peamiselt umbes kella 16 kuni 20 vahel, kuid homsed hinnad ületavad nii hinna kui kestuse poolest. Elektrihind tundide lõikes meentab ameerika mägesid ja tundub sama hirmuäratav.

Allikas: elektrikell.ee

Kõrge tariifi haripunkte pole üks vaid mitu: kella 8 ja 9 vahel; kella 15 ja 16 vahel ning kella 19 ja 22 vahemikus. Tegelikult on hind väga kõrge juba kella seitsmest hommikul ja tuleb umbes tänasele, ka kõrgele tasemele, alles enne südaööd.

Börsihinda saab jälgida näiteks Eesti Energia äpi kaudu, elektrikell.ee lehel või Elecrify elektrihinna kontrollimise veebilehe kaudu. Viimasel lehel näitab ära käimasoleva kuu madalaima, keskmise ja kõige kõrgema hinna ning aasta lõikes kõige kõrgema ja kõige madalama elektribörsi hinna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.