Uudis

Impeerium laieneb veel: Eesti hiidärimees Margus Linnamäe ostab Piletilevi

Suurärimees Margus Linnamäe.Foto: Scanpix

Margus Linnamäe suurosalusega investeerimisfirma UP Invest ostis Piletilevi haldava Baltic Tickets Holdings OÜ (BTH).

UP Investi juhatuse liikme ja tegevjuhi Sven Nuutmanni sõnul kannustas investeeringut soov laieneda täiesti uuele tegevusalale. Ta rääkis, et firma näeb piletilevi turul häid laienemisvõimalusi nii Baltikumis kui ka Valgevenes, kus Baltic Tickets Holding praegu tegutseb.

UP Investi omanduses on näiteks ka Postimees, Kanal2, Kuku raadio, Apollo raamatu- ja kinokett, O’Learyse pubid ja Blender. Linnamäele kuulub ka Apotheka apteegikett ning ravimite hulgimüüja Magnum.

Tehingu hinda osapooled ei avalda, jõustumiseks vajab see konkurentsiameti luba.

Omanikuvahetuse järel jätkab firma Up Investile kuuluva uudisteagentuuri BNS teatel sõltumatut, erakapitalil põhineva piletivahendusteenuse osutamist. “BTH jätkab aktiivset investeerimist tarkvara ja müügivahendite uuendamisse, tuues lähema paari aasta jooksul turule hulga uusi kompleksteenuseid, mis aitavad korraldajatel ja toimumiskohtadel pakkuda kultuuritarbijatele mugavamaid ürituste eel- ja järelteenuseid,” ütles BTH juhataja Jaanus Beilmann.

Baltic Ticket Holdings loodi 2007. aastal Eestis tegutseva Piletilevi ja Lätis kanda kinnitanud Bilešu Servissi ühiseks haldamiseks. 2016. aastal lisandusid BTH gruppi Leedu ettevõte Bilietai ja Kvitki Valgevenes.

BTH piletiportaalide külastatavus on 45 miljonit sisenemist aastas ning grupi piletimüügimaht üle 100 miljoni euro aastas. Grupi tarkvaraarendust ja serverite haldust teostatakse Eestis.

UP Investi omanikud on 78 protsendiga Margus Linnamäe ning 20 protsendiga Ivar Vendelin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.