Uudis

Jõulukinkidest loobunud Eesti naine: pühadehulluses poes kellegile kinki otsida on täielik piin

"Asju on enamikul meist niigi liiga palju, milleks toetada arutut ostlemise maaniat. Pigem kaunistame piparkooke ja veedame koos mõnusalt aega," ütleb kingivabalt elav naine.

Tallinlanna Gerttu tähistab tänavu neljandat aastat jõule kingivabalt ning rääkis Geeniusele, kuidas ta nii hakkama saab.

“Kui keegi küsib, mida ma jõuluks tahan, vastan, et parim kink on see, kui ma ei pea talle kinki tegema. Pühadehulluses poes kellegile kinki otsida on täielik piin, ma ei soovi seda ei endale ega ka oma sõpradele,” räägib Gerttu.

Eelmiste jõulude ajal ta ise ühtegi kinki ei teinud, kuid sai sümboolse kingina küünla ja jõulutassid.

Pereringis probleemiks pole

Gerttu sõnul oli eriti lihtne kingivaba joont hoida jõulude ajal reisile minnes, aga ka pereringis jõule tähistades pole see probleemiks. Pühad veedab ta koos sugulastega vanemate ja vanavanemate juures.

“Laulame jõululaule, sööme ja räägime lõbusaid lugusid. Iga pere toob midagi jõululauale,” kirjeldab naine oma pühi. Omavahel kinke ei tehta; seltskonna 10-aastane pesamuna saab vanematelt kingid kodus.

Kuna Gerttul endal veel lapsi pole, ei oska ta öelda, milliseks kujuneks tema kingifilosoofia lastega. Oma lapsepõlvest ta kingihullust ei mäleta. Vanematega oli kokkulepe, et iga laps valis endale veebipoest ühe kingi, mille ise kuuse alla pakkis, et see jõuluõhtul pere seltsis avada.

Rohkem nänni saanud sõprade suhtes ta kadedust ei tundnud. “Selleks ajaks kui kool algas, olid kingid kõigil meelest läinud.”

Muul ajal läbimõeldud kingid

Täiskasvanuks saades tuli korraks periood, kui Gerttu iseseisvusmise märgina kõigile palju kingitusi tegi, aga see möödus mõne aastaga. Nüüd teeb ta ka jõuluvälisel ajal kinke läbimõeldult.

“Asju pole ma kaua ostnud, viimati kinkisin õele mäepileti ja käisime koos Kiviõlis lumelauatamas,” räägib naine. Sõbrannadega on tavaks teha üks suurem kink kamba peale. Viimati enda sünnipäeval soovis aga Gerttu lihtsalt sõpradega restoranis toreda õhtu veeta ning arve tasuti ühiselt.

Neile, kes ihkavad minimalistlikumaid pühasid, soovib Gerttu julgust tarbetu tarbimise vähendamiseks. “Asju on enamikul meist niigi liiga palju, milleks toetada arutut ostlemise maaniat. Pigem kaunistame piparkooke ja veedame koos mõnusalt aega.”

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses