Uudis

Kohe kohal: Riia lähistel avab peagi uksed outlet-kaupluste küla. Mis brände pakutakse?

Via Jurmala Outlet Village eskiisOutletico

Juba sel nädalal avab poolel teel Riiast Jurmalasse, Tallinnast 324 kilomeetri kaugusel uksed ostuküla Via Jurmala Outlet Village.

Algselt oli Läti investoritel plaan ettevõtmine avada juba märtsis, ent koroonaviiruse tõttu lükkus see edasi. Nüüd on selge, et äri algab 14. augustil piduliku tseremooniaga.

Kokku peaks ostukülas olema esindatud 70 brändi kaupa, lubab ettevõte. Vaatame peale, mis brände pakutakse.

Spordimarkidest Burberryni

Keskusest leiab näiteks tuntud spordijalatside brändid, loomulikult on kohal nii Adidas, Nike, Reebok kui Puma. Leiab ka tavalisi jalanõusid, näiteks Ecco, Crocsi ja Karl Lagerfeldi brändide kaupa.

Rõivaste poolelt leiab pigem laiatarbebrände nagu Levi’s, Pepe Jeans, Camel Active või Tom Tailor, ent saadaval on ka Burberry, Calvin Kleini, Michael Korsi, Armani ja muude seesuguste brändide kaupa. Leiab ka rea vähemtuntud kaubamärke.

Ostukülast leiab ka aksessuaari, ehteid, prille, lasteriideid ja alkoholi. Kõikide brändide nimekirjaga saab tutvuda Via Jurmala ostuküla kodulehel.

Kuidas see töötab?

Tundub, et igale brändile päris oma kauplust ei ole, nagu USA outlet mall tüüpi kaubanduskeskustes tihti tehakse. Selle asemel tegutsevad poed, mis müüvad eri brändide kaupu ning lubavad, et hinnad on tavatasemest madalamad.

Näiteks Autlets A nimeline pood lubab, et müüb riideid 40 kuni 70 protsenti odavamalt, valikus peaks olema Armani, Sandro, Ted Baker, Hugo Boss, Burberry, Calvin Klein ja veel rida nimesid. Kauplus nimega Sizeer müüb aga jalatseid, Adidasest ja Reebokist Vansini.

Via Jurmala kodulehel lubatakse suurelt, et brändikaupade hinnad peaksid olema 30 kuni 70 protsenti odavamad. Millest täpselt, see pole selge ning ka hindade kohta pole praegu, enne keskuse avamist võimalik veel midagi öelda.

Mõte on müüa disaintooteid, mis on pärit kas möödunud hooaja jaekaubandusest või disainitud spetsiaalselt outlet-kaupluste tarbeks. Selle tõttu peakski olema võimalik kaupu märkimisväärse allahindlusega müüa.

Sihtturuna nähakse kogu Baltikumi, oodata võib ka eestikeelseid kirju

Projekti arendaja Outletico juhatuse esimees Viktorija Beatrice Radzeviciene on varem öelnud, et seni on outlet-kauplused olnud levinud peamiselt nii-öelda vanas Euroopas. Uus keskus näeb enda sihtturuna aga kogu Baltikumi.

Tema sõnul saavad kõik kliendimaterjalid olema kohandatud ka kõigile Baltimaade tarbijatele, sealhulgas eestikeelseks. Keskus plaanib ka Riiat külastavate turistide jaoks shuttle-bussid käima panna.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.