Uudis

Konkurendid FreshGo toidukulleri sulgemisest: järsku lõppu on keeruline mõista

2018. aasta alguses bravuurikalt alustanud FreshGo toidukuller on nüüdseks õhust tühjaks jooksnudFoto: Madis Sinivee/Eesti Meedia / Scanpix

Konkurendid ütlevad täna saabunud FreshGo toidukulleri tegevuse lõpetamise teadet kommenteerides, et e-toidukaubandus on väga kulukas ja logistiliselt keeruline projekt.

Järsku lõppu on keeruline mõista

Selveri e-kaubanduse juht Gunnar Obolenski ütles, et FreshGo sisenes turule küllaltki jõuliselt ja arenes muljetavaldava kiirusega, mistõttu ongi keeruline mõista, miks juba aasta peale alustamist teenuse osutamine niivõrd järsult lõpetatakse.

Ka Prisma kommunikatsioonijuht Piret Lankots ütleb, et FreshGO tänane uudis oli suureks üllatuseks. “Me ei tea, miks selline ootamatu otsus neilt tuli. Prisma keskendub oma e-poe teenuse arendamisele ja kliendile veelgi mugavamate lahenduste pakkumisele,” lisab ta.

Obolenski sõnul on e-toidukaubanduse mudel väga keeruline ja kulukas ettevõtmine. “Tegu on ülimalt ajakriitilise teenusega, kus klient soovib kvaliteetset kaupa enamasti tellimuse vormistamisega samal päeval,” selgitab ta.

Jaekettidele endile kuuluvatest e-toidupoodidest erines FreshGo selle poolest, et tegevus keskendus teiste ettevõtete toodete ja teenuste vahendamisele, mitte oma füüsilise poe tugiteenuse pakkumisele.

Kliendid jagunevad konkurentide vahel

Obolenski leiab, et suure tõenäosusega jagunevad kliendid teiste e-poodide vahel. “E-Selver arvestas FreshGo lõpetamisest sõltumata teenindusmahtude hüppelise kasvuga ja tänu hiljuti avatud e-Selveri komplekteerimiskeskusele oleme valmis teenindama ka FreshGo kliente,” on ta lahkelt valmis uut äri vastu võtma.

Tallinnas ja Pärnus kaupa koju vedav Coop kiidab küll konkurentsi kui edasiviivat jõudu, aga ei jäta samuti kasutamata võimalust kliente oma poodi kutsuda.

Nemadki rõhutavad, et e-toidupood on mahukas projekt. “Tavapärase kullerteenuse asemel tuleb toidukauba hoiustamisel, komplekteerimisel ning tarnimisel arvestada ka erinevate temperatuurinõuetega. Efektiivsus on e-toidupoe arendamisel üks olulisemaid märksõnu ning see on ka põhjus, miks e-poed ei torma teeninduspiirkondi ülepeakaela laiendama,” selgitab Coopi kommunikatsioonijuht Martin Miido.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.