Uudis

Kuhu tuleb suve alul Eestis avatav Kentucky praekanarestoran?

Järgmisel nädalal saab Tallinnas KFC kana süüa.Foto: REUTERS/Carlo Allegri/Scanpix

Apollo Group avab juunis Tallinnas Kentucky Fried Chicken (KFC) kiirsöögikoha, teadmata on aga, kus restoran asuma hakkab.

Veel aastal 2016 oldi üsna kindlad, et KFC esimeseks Eesti koduks saab T1 keskus. 2018. aasta suvel ütles aga T1 arendava Pro Kapitali juhatuse liige Allan Remmelkoor BNSile: “Praeguse seisuga seda konkreetset Ameerika ketti ei ole tulemas Eestisse veel lähiaastatel.”

Nüüdseks tegutseb T1-s Apollo kinoketiga konkureeriv Cinamon kino, mis ilmselt selle keskuse atraktiivsust Apollo Groupi jaoks vähendab.

Grupi tegevjuht Mauri Dorbek ütles neljapäeval Geeniusele, et saab uue KFC asukoha avalikustada aprillis.

Apollo Groupil on kinod Tallinnas Mustamäe, Solarise ja Kristiine keskustes, viimases asub ka gruppi kuuluv O’Learys spordibaar.

Lätis ja Leedus juba aastaid

Apollo Groupi tegevjuhi Mauri Dorbeki sõnul on KFC-i restoranid end Lätis ja Leedus juba mitme aasta jooksul igati õigustanud. Kui Lätis avati populaarne KFC-i restoran 3,5 aastat tagasi, siis Leedu turul tegutseb kaubamärk kolme toidukohaga juba viimased viis aastat ning on nautinud suurt tarbijamenu.

“Eestis on Apollo Groupil kavas avada esimene KFC-i restoran juba juuni alguses ning jätkata seejärel hoogsat laienemist. Restoranides saavad lähema kolme aasta jooksul Eestis, Lätis ja Leedus tööd 300-400 inimest,” kinnitas Dorbek.

Apollo Group on holding ettevôte, mis omab Apollo kauplusi, Apollo kinosid, O´Learyse meelelahutuskeskusi, Blenderi mahlabaare ja IceCafe jäätisekohvikuid, samuti filmidistribitsiooni ettevôtet Baltic Film Distribution. Apollo Groupi suuromanikud on Margus Linnamäe läbi UP Invest OÜ 55 protsendiga ja Ivar Vendelin läbi Sandbach OÜ 45 protsendiga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.