Uudis

Laupäevast kehtivad poodidele ja söögikohtadele karmimad piirangud

Suletud restoran. Foto: Shutterstock

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks otsustas valitsus laiendada olemasolevaid piiranguid toitlustus- ja kaubandusettevõtetele. Piirangud jõustuvad laupäeval, 6. märtsil ja kehtivad esialgu 28. märtsini. Vastav korraldus plaanitakse vastu võtta kolmapäeval, 3. märtsil.

Nädalavahetustel peavad kaubandus- ja toitlustusettevõtted olema suletud, argipäeviti peavad toitlustusettevõtted uksed sulgema kell 18. Toidu kaasamüük jääb lubatuks. 

Avatuks tohivad jääda toidupoed ning esmavajalikud poed, näiteks apteegid ja prillipoed, samuti nn drive-in-müüki võimaldavad kauplused. Välimüügi aladele, näiteks turgudele, hakkab kehtima klientide hajutatuse nõue. Toitlustusasutustes ja kaubandusettevõtetes hakkab kehtima 25 protsendi täitumuse piirang.

Spordivõistlused ja liikumisüritused on lubatud ainult professionaalsetele sportlastele ning erivajadusega inimestele on lubatud liikumisüritused. Valitsuse otsusel tuleb ära jätta Estoloppeti suusamaratonide sarja Haanja maraton, mis oli plaanitud 6. märtsiks.

Lisaks piirangutele soovitab valitsus kõikidele inimestele vähendada kontakte miinimumini ning juhul, kui kohtumine on hädavajalik, teha seda mitte rohkem kui kuue inimesega rühmas. Tööandjatele ja töötajatele soovitab valitsus võimalusel rakendada kaugtööd.

Pärast korralduse vastuvõtmist avaldab valitsuse kommunikatsioonibüroo selle kodulehel kriis.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.