Uudis

Legendaarne pubiettevõtja Tallinna alkopiirangutest: see võib viia ööklubide sulgemiseni

Vana Villemi pubi Tallinnas Tartu maanteel.Foto: Scanpix

Järgmise aasta 1. juunist hakkavad Tallinna meelelahutusasutustes kehtima karmid piirangud alkoholimüügile – kohapeal müük peab lõppema argipäevadele eelneval ööl kell 2 ning ööl vastu laupäeva ja pühapäeva kell 3.

Küsisime piirangute kohta juba üle 20 aasta Tallinna pubiäris tegutseva OÜ Vana Villemi Kõrtsid juhatuse liikmelt Aare Hallopilt. See firma koondab lisaks Vana Villemi pubile veel näiteks Tallinna Bayern Böhmen Kelleri, The Dublineri ja Karja Keldri äri.

Vana Villemi Kõrtside pubidele alkoholimüügi piirangud probleemiks ei saa, sest nende sulgemisajad mahuvad nendesse piiridesse, ütles Hallop.

“Kindlasti mõjutab see ööklubide tegevust ja tulude langemist päris suuresti. Kardan isegi, et see võib viia nende kohtade sulgemiseni,” rääkis ta samas.

Mõnes mõttes võib selline piirang ööklubide vastu pubidele isegi kasulik olla, ent Hallop ei pea sellist piiramist kindlasti mõistlikuks ega õiglaseks.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Piirangud ei kehti kasiinos ega hotellis

Linnavalitsuse heakskiidu said alkoholi müügipiirangud novembri alguses, seejärel saadeti plaan edasi kinnitamiseks linnavolikogule.

Praegu on Tallinnas 182 kohta, kus müüakse alkoholi kohapeal tarbimiseks pärast südaööd, neist 131 asuvad Kesklinnas.

Müügipiirangud ei kehti ööl vastu 1. jaanuari, 25. veebruari ja 24. juunit. Ühtlasi ei kehti need lennujaama ja sadama hoonetes ainult reisijatele ette nähtud alal asuvas müügikohas, majutusettevõtte fuajees asuvas müügikohas ja majutusruumides ning hasartmängukohas.

Lennujaama ja sadama hoonetes tehtud erand on põhjendatud sellega, et sealt lahkutakse Tallinna haldusterritooriumilt, mistõttu ei avalda seal alkoholi tarbimine mõju avalikule linnaruumile, seisis eelnõu seletuskirjas.

Majutusasutuste sihtgrupp on aga seal peatuvad isikud, kes võivad saabuda või lahkuda varastel hommikutundidel. Samuti ei mõjuta numbritubades asuvatest minibaaridest alkoholi jaemüük teiste isikute õigusi ega puuduta avalikku linnaruumi, seisisseletuskirjas.

Hasartmänguasutustes asuvatele müügikohtadele ei kohaldata piirangut kaalutlusel, et nendes asutustes on oluliselt suurem isiku- ja turvakontroll kui teistes ettevõtetes.

Ettevõtjad on vastu

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda on teatanud, et ei toeta Tallinna linna plaani piirata alkohoolse joogi jaemüüki. Koja hinnangul on küll piirangute eesmärk õilis, kuid piirangud ise põhjendamatud, arusaamatud ja ebaproportsionaalsed, tekitades ettevõtjate vahel ebavõrdset kohtlemist.

“Ettevõtlusvabaduse sisuks on mitte teha põhjendamatuid takistusi ettevõtluseks. Iga piirangu kehtestamisel on vajalik analüüsida selle mõju ja riivet ettevõtlusvabadusele. Ettevõtjate õiguste riivamine peab oleme vastavalt põhiseadusele mõjuvalt põhjendatud, mida antud piirangute puhul tehtud ei ole,” kirjutas kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Palts Tallinna abilinnapeale Aivar Riisalule saadetud kirjas.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.