Uudis

LHV: II pensionisambast lahkujaid jääb kardetust vähemaks

LHV pangasaal. Foto: Scanpix

LHV Varahalduse juhatuse esimees Vahur Vallistu ütles, et eeldatavasti näeme märtsi viimastel nädalatel taas mõnevõrra rohem avaldusi II pensionisambast lahkumiseks. 

„Kuid ka sellisel juhul tundub praeguse seisuga realistlikum, et sambast lahkub 150-160 000 inimest, mitte 200 000, nagu rahandusministeerium varem prognoosis. See tähendaks, et turuüleselt on II sambast lahkujaid kokku veidi enam kui 20 protsenti,“ ütles Vallistu.

LHV fondidel on ligi 25-protsendiline turuosa klientide lõikes, kuid lahkumismäär turu keskmisest paar protsendipunkti madalam, märkis Vallistu. „Hiljuti avaldatud finantsplaanis eeldasime, et klientide arv on aasta lõpuks kukkunud 29 protsenti, praegu oleme optimistlikumad. II sambast lahkuv summa on sisuliselt samas suurusjärgus lahkuvate klientide protsendiga, aga sõltub lõpuks fondide tootlusest kuni septembri alguseni,“ ütles ta.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Kõik fondivalitsejad on Vallistu sõnul arvestanud pensionireformi jõustumisega juba vähemalt poolteist aastat, teinud riskistsenaariume ka suuremate väljumismääradega, ning vastavalt selle oma tegevust kohandanud. „Usun, et kõik fondivalitsejad soovivad ja suudavad endiselt pakkuda kogujatele parimat tootlust ja seda sõltumata regulatiivsetest muudatustest,“ lisas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.