Uudis

Lihtne viis tuvastada inimese vanust: küsi, kuidas ta taksot tellib

Pole mingit kahtlust - Taxify on meie uus Skype. Tegelikult enamgi, sest see on asutatud ja üles töötatud välisinvestorite abita. Ammu enne, kui Daimleri investeering viis firma väärtuse üle miljardi euro.Foto: REUTERS/Ints Kalnins/Scanpix

Vastavalt Kantar Emori uuringule kasutab 70% 16-24-aastastest takso tellimiseks nutirakendust. Telefoniga on samal ajal taksot tellinud 47% ja tänavalt autot otsinud 6,5%.

Järgmistes vanuserühmades on ülekaal endiselt telefonikõnedel, ehkki ka 65–74-aastaste hulgas kasutab rakendusi juba 16 protsenti, Tallinnas aga lausa 30 protsenti.

“Nutitelefoni rakendustesse ning sotsiaalmeediasse sisse elanud noorte jaoks on tellimuse esitamine ekraani “toksides” palju mugavam ja enesestmõistetavam kui operaatorile helistamine,” selgitas Kantar Emori ekspert Tauno Mändla. “Pigem üllatas meid see, et ka vanemaealised kasutavad nutitelefoni rakendusi üsna usinalt, ehkki on jäänud veel valdavalt truuks telefonikõnedele.”

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Yandex Uberiga ühel pulgal

Eelistatuim nutirakendus takso tellimiseks on 65 protsendiga Taxify, Uberi osa on 14,5 protsenti ja Yandex.Taxil väga värske tegijana juba 14 protsenti. Üksiti on Yandex.Taxi Tallinnas küsitluse järgi oma ligi 20-protsendilise turuosaga Uberist (19%) veidi populaarsemgi.

Taxify on Tallinnas populaarseim eestlaste hulgas, neist 63 protsenti kasutab seda peamise rakendusena. Ettevõte on turuliidriks ka muust rahvusest pealinlaste seas (35%), ent Yandex.Taxi osa on kerkinud tervelt 29 protsendini.

Kõigist taksoga sõitjatest valdav osa ehk 63 protsenti kasutab siiski tellimiseks vana head telefonikõnet, mobiiliäppide kasutajaid on 39 protsenti. See tähendab, et telefonitsi ja rakenduse abil tellijate hulk kattub ositi. 13 protsenti inimestest leiab takso tänavalt.

Kantar Emor küsitles üle Eesti ligi 1200 inimest, neist enam kui pooled olid sõitnud viimase kuue kuu jooksul taksoga. Tallinnas on takso kasutajate hulk suurem kui mujal Eestis – 69 protsenti.

Vaata ka Geeniuse lugu “Võrdlus: Kas uus tulija Yandex saab Uberi ja Taxify vastu

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.