Uudis

Linnahall saab täiesti uue näo, arendama hakkavad Tallink, Pant ja Hanschmidt

Maa-ala plaan mis hõlmab uue konverentsi- ja kontserdikeskuse, Tallinki sadama ning hotelli, äri- ja vabaajakeskuse kinnistute perimeetrit.Foto: Tallinna linn

Tallinna linn, Tallink ning laevafirma suuromanik, Enn Pandi ja Ain Hanschmidti investeerimisfirma Infortar hakkavad ühiselt arendama Linnahalli ning selle lähiümbrust.

Linnahall peaks kokku 300 miljonit eurot maksva arendusprojektiga kasvama rahvusvaheliseks konverentsi- ja kontserdikeskuseks koos seda toetava reisisadama, hotelli, ärikeskuse ja restoranide, kohvikute ja meelelahutusvõimalustega.

“Tallinn on leidnud strateegilised partnerid, kellega koostöös on võimalik Linnahalli arendus ellu viia. Kujundame Linnahallist rahvusvahelise konverentsi- ja kontserdikeskuse, mis elavdab turismisektorit ja majandust laiemalt, loob töökohti ning tulevikus tooks linnale ka kasumit,” ütles linnapea Mihhail Kõlvart.

Arendusprojekti elluviimiseks rajavad Tallinna linn, Tallink Grupp ja Infortar ühisettevõtte, millest linnale kuulub 34 protsenti ning Tallinkile ja Infortarile võrdselt 33 protsenti.

Ühisettevõtte loomisel teevad osanikud sissemakse miljon eurot vastavalt iga osaniku osalusprotsendile. Lisaks sellele panustab linn ühisettevõttesse Linnahalli ja Linnahalliga piirnevate linnale kuuluvate kinnistutega, investeeringuks vajaliku kapitali kaasamise tagavad Tallink Grupp ja Infortar.

Tallink saab oma sadama, linnahalli tuleb suur konverentsisaal

Linnahalli taha kerkib ka uus reisisadam. Kõlvarti sõnul peaks sadama loomine tooma keskusesse sellisel hulgal turiste, mis muudab investeeringu tasuvaks.

“Projekti realiseerimine sellisel kujul peaks tähendama nii Linnahalli piirkonna linnaruumilist terviklikku lahendust kui ka erinevate tegevussuundade sünergiat,” võttis Kõlvart projekti kokku.

Tallinki juht Paavo Nõgene ütles omalt poolt, et Tallinna linn ja Eesti riik on kaua oodanud toimivat visiooni, et teha korda muinsuskaitsealune Linnahalli kontserdisaal ning rajada Tallinna ja riigi edasiseks turismi arendamiseks oluline rahvusvaheline konverentsi- ja kontserdisaal.

“Eesti vajab kuni 5000 kohalist saali, mis annaks võimaluse tuua Tallinna suuri konverentse ning kvaliteetset suurt saali eeldavaid kultuurisündmusi. Tallinn vajab edukaks konkureerimiseks Helsingi, Riia ning Stockholmiga uusi võimalusi turismi arendamiseks, järgmist sammu,” lisas Nõgene.

Tallinki visioon on tema sõnul koos linnaga rajada Tallinna Linnahalli ja selle ümbrusse atraktiivne ning terviklikult toimiv konverentsi-, reisisadama- ja meelelahutuskompleks, mis avab taas uue Tallinna mereäärse piirkonna linnarahvale ning toob linna senisest veelgi rohkem väliskülastajaid.

“Reisisadama liitmine konverentsikeskuse kompleksiga on võtmetegur, mis võimaldab erasektoril sellist projekti kasumlikult opereerida ning kogu piirkonda elavdada,” leidis ta. Nõgese hinnangul hakkab uut rajatavat piirkonda külastama aastas üle 10 miljoni inimese.

Ehituseks läheb kolm aastat

Lähikuudel lepivad osapooled kokku edasised koostööpõhimõtted ning järgneva tegevusplaani. Juba sel kevadel on kavas asutada ühisettevõte, kui Tallinna volikogu seda otsust toetab.

Linnahalli ja sellega piirneva sadamaala ning konverentsikeskuse, reisisadama, ärikeskuse ning muude Linnahalli kinnistutele rajatavate hoonete arhitektuurse kontseptsiooni leidmiseks viiakse läbi arhitektuurikonkurss.

Arhitektuurikonkursi lähteülesande koostamisel võetakse muuhulgas arvesse, et Linnahall on kõrge muinsuskaitselase väärtusega objekt, mille renoveerimisel tuleb tagada muinsuskaitseliste eritingimuste täitmine.

Uue kompleksi ehitustööde eeldatavaks pikkuseks on kolm aastat alates vajalike lubade saamisest ja lepingute sõlmimisest.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.