Arendusprojekti elluviimiseks rajavad Tallinna linn, Tallink Grupp ja Infortar ühisettevõtte, millest linnale kuulub 34 protsenti ning Tallinkile ja Infortarile võrdselt 33 protsenti.
Ühisettevõtte loomisel teevad osanikud sissemakse miljon eurot vastavalt iga osaniku osalusprotsendile. Lisaks sellele panustab linn ühisettevõttesse Linnahalli ja Linnahalliga piirnevate linnale kuuluvate kinnistutega, investeeringuks vajaliku kapitali kaasamise tagavad Tallink Grupp ja Infortar.
Tallink saab oma sadama, linnahalli tuleb suur konverentsisaal
Linnahalli taha kerkib ka uus reisisadam. Kõlvarti sõnul peaks sadama loomine tooma keskusesse sellisel hulgal turiste, mis muudab investeeringu tasuvaks.
“Projekti realiseerimine sellisel kujul peaks tähendama nii Linnahalli piirkonna linnaruumilist terviklikku lahendust kui ka erinevate tegevussuundade sünergiat,” võttis Kõlvart projekti kokku.
Tallinki juht Paavo Nõgene ütles omalt poolt, et Tallinna linn ja Eesti riik on kaua oodanud toimivat visiooni, et teha korda muinsuskaitsealune Linnahalli kontserdisaal ning rajada Tallinna ja riigi edasiseks turismi arendamiseks oluline rahvusvaheline konverentsi- ja kontserdisaal.
“Eesti vajab kuni 5000 kohalist saali, mis annaks võimaluse tuua Tallinna suuri konverentse ning kvaliteetset suurt saali eeldavaid kultuurisündmusi. Tallinn vajab edukaks konkureerimiseks Helsingi, Riia ning Stockholmiga uusi võimalusi turismi arendamiseks, järgmist sammu,” lisas Nõgene.